E-sport to już nie "zawody w paleniu cygar"? TVN będzie transmitował IEM 2016

E‑sport to już nie "zawody w paleniu cygar"? TVN będzie transmitował IEM 2016

E-sport to już nie "zawody w paleniu cygar"? TVN będzie transmitował IEM 2016
Patryk Fijałkowski
03.03.2016 11:01, aktualizacja: 04.03.2016 13:55

Co prawda nie w telewizji (no, nie do końca), tylko głównie za pośrednictwem Player.pl, ale lepsze to niż nic.

Rok temu mogliśmy oglądać rozgrywki IEM 2015 w Counter Strike'a dzięki stacji Polsat Viasat Explore, a w tym transmisję całego wydarzenia zapewni TVN za pośrednictwem Player.pl. Wielkie finały w League of Legends i CS-a będą dodatkowo transmitowane na programie TVN Meteo Active (w sobotę i niedzielę o godz. 23:00). Wygląda na to, że kolejni z "wielkiej czwórki" polskiej telewizji uświadamiają sobie nieśmiało, że mistrzostwa świata w najbardziej prestiżowym turnieju e-sportowym rozgrywające się w Katowicach to jednak coś wartego jakiejkolwiek uwagi. A jeszcze rok temu ta sama stacja opublikowała materiał, w którym porównywano ten szkodliwy, bezsensowny e-sport do zawodów w paleniu cygar:

Cóż, najwidoczniej wszystko się zmienia. Stacje zdają sobie sprawę, że e-sport cieszy się dużym zainteresowaniem, a tym samym wiąże się z nim dużo pieniędzy, w polskich szkołach otwierają się kolejne klasy uczące, jak grać w turniejowe gry... Świat idzie naprzód. Najlepszym scenariuszem byłby ten, w którym telewizja przestaje traktować gry jak wroga numer jeden i zaczyna przedstawiać młode medium jako coś więcej niż losowy generator psychopatów. Akcje w stylu transmisji IEM 2016 na Player.pl i TVN Meteo Active to wciąż wyjątek, nie reguła. I z pewnością dyktowany zarobkiem. Niejedno nowe konto zostanie założone na witrynie stacji, niejedna reklama zostanie obejrzana w ciągu weekendu...

Wszystkie streamingi będą okraszone polskim komentarzem. TVN oferuje także materiały zza kulis po zakończeniu imprezy w rodzaju wywiadów z najlepszymi zawodnikami czy relacjami youtubera Stuu (już widzę Wasz entuzjazm). TVN udostępnił też krótki przewodnik po najważniejszych elementach transmisji:

Counter-Strike: Global Offensive

4 marca (piątek), 12:30 - 1:30 - ćwierćfinały oraz półfinały

5 marca (sobota), 18:00 - 23:00 - wielki finał

StarCraft II

4 marca (piątek), 12:30 - 22:50 - Ro16 i ćwierćfinały

5 marca (sobota), 12:20 - 17:30 - półfinały i finał

League of Legends

6 marca (niedziela), 12:20 - 00:20 - półfinały i finał

To co, IEM 2017 już o ludzkich godzinach transmitowany na jednej z dużych, polskich stacji? Może jeszcze TVN będzie walczyć z Polsatem o prawo do pokazywania "zawodów w paleniu cygar"? Z perspektywy tego, co się dzieje w ostatnim czasie, nie jest to już wcale takie science-fiction. TVN w tym roku zbada, jak duży ruch na Player.pl wzbudził IEM, przekalkuluje to sobie i zastanowi się, jak to rozegrać za rok.

My tymczasem możemy zacierać ręce, bo wielkie e-sportowe święto rozpocznie się w Katowicach już jutro. Bilety kupione? Twitch odpalony? Konto na Player.pl założone?

[źródło: informacja prasowa]

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)