Dwóch i Ten Trzeci #13 - Magdalena Cielecka. "90% gier kopiuje jakiś schemat, który ja już zdążyłam poznać"

Strona głównaDwóch i Ten Trzeci #13 - Magdalena Cielecka. "90% gier kopiuje jakiś schemat, który ja już zdążyłam poznać"
09.08.2015 15:45
Dwóch i Ten Trzeci #13 - Magdalena Cielecka. "90% gier kopiuje jakiś schemat, który ja już zdążyłam poznać"
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bDZBshWu

To niewątpliwie przełomowy moment w naszej historii. Do naszego wirtualnego studia, po 12 odcinkach, zawitała bowiem pierwsza kobieta. I podzieliła się z nami wieloma interesującymi spostrzeżeniami.

bDZBshVN

Magdalena Cielecka, bo to o niej mowa, zajmuje jedno z ważniejszych stanowisk w polskim studiu Artifex Mundi i sprawdza się w swej roli znakomicie. Swoją przygodę z branżą gier wideo zaczęła relatywnie niedawno i o gamedevie, w przeciwieństwie do większości naszych gości, wcale nie marzyła od lat. Obecnie czerpie jednak wielką satysfakcję z bycia producentem, a jednocześnie rozwija się na polu akademickim, badając gry wideo, szczególnie przygodówki, pod wieloma kątami, a także biorąc udział w licznych konferencjach i festiwalach branżowych (w tym jako juror) oraz prowadząc na YouTube'ie chwilowo zawieszoną ludovlogię.

Jako że jest to pierwsza kobieta, z którą mieliśmy przyjemność rozmawiać w ramach Dwóch i Tego Trzeciego (czy raczej, w tym przypadku, Tej Trzeciej), nie mogło zabraknąć gorącego wątku zaangażowania kobiet w branżę gier oraz ich przedstawienia w samych grach wideo. Jaki jest pogląd Magdy na tę i inne, ważkie sprawy? Kliknijcie "play" poniżej albo pobierzcie podcast i przekonajcie się sami.

Jeśli chcielibyście usłyszeć w podcaście konkretną osobę - twórcę gier, dziennikarza growego, przedstawiciela studia, e-sportowca czy kogokolwiek z branży gier - dajcie znać. Ewentualnie pytania do niej również będą mile widziane.

bDZBshVP

Chcecie być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się wokół naszego podcastu? Nic prostszego, wystarczy polubić nasz profil na Facebooku i zasubskrybować nasz kanał na YouTube. Chcielibyście skontaktować się z nami mailowo? Piszcie na: dwochitentrzeci@gmail.com

[Skwar był nie do zniesienia. Żar lał się z nieba niczym woda z hydrantu, na którym ktoś postanowił wytracić prędkość swojego samochodu. Nawet cień wydawał się poddać walkę z upałem i przyłączyć się do słońca, skoro nie może z nim wygrać. Leżąc na środku pokoju i licząc obroty wielkiego wentylatora wpadłem na pomysł. Wyszedłem na dwór, złapałem w rękę węża i zacząłem lać wodę w powietrze tworząc swego rodzaju kurtynę wodną. Naturalnie od razu zaczęła pojawiać się tęcza. Coś jednak było z nią nie tak, bo zamiast tworzyć dobrze znany łuk, jej kolory ułożyły się w adres bit.ly/1MaPEaC. To był znak. Teraz to wiem.]

Oskar Śniegowski i Adrian Palma

326919312789624874
bDZBshWL