Dwie darmowe gry na Steamie. Jeśli nie pójdzie ci Starfield, spróbuj tego

Dwie darmowe gry na Steamie. Jeśli nie pójdzie ci Starfield, spróbuj tego

Na Steamie jest wiele darmowych gier
Na Steamie jest wiele darmowych gier
Źródło zdjęć: © Steam
Arkadiusz Stando
04.09.2023 14:54, aktualizacja: 06.09.2023 16:19

Dwa całkiem niezłe symulatory kosmiczne teraz można odebrać za darmo na Steam. Małe studio kończy swoją działalność i rozdaje swoje dzieła. Co więcej, są to produkcje open-source i na ich podstawie powstawały inne projekty.

Jeżeli Starfield ma zbyt duże wymagania dla waszych komputerów, to mamy świetną wiadomość. W serwisie Steam dwie gry stały się właśnie darmowe i mogą wam zapewnić sporo wrażeń związanych z budowaniem statków kosmicznych i przemierzaniem kosmosu. Nie wylądujecie na żadnej z planet, ale projektowanie wielkich maszyn też potrafi stanowić świetny sposób spędzania czasu. Tym bardziej jeśli nic nas to nie kosztuje.

Astral Shipwright to pierwsza z dwóch produkcji do odebrania za darmo na Steamie. Jest to symulator kosmiczny, w którym budujemy swój statek kosmiczny. Następnie możemy podróżować po orbicie dziwnej planety. W trakcie gry poszukujemy surowców, które możemy sprzedawać lub przekształcać. Handel i ulepszanie statku kosmicznego to główne cechy Astral Shipwright.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Druga z darmowych gier na Steamie to Helium Rain. Tutaj dzieje się zdecydowanie więcej. W Helium Rain stajemy na czele firmy zajmującej się handlem w kosmosie. Rozgrywka skupia się na handlu, rozwoju floty, zakupu statków a nawet stacji. Budujemy także uzbrojenie, ponieważ w grze może dojść do starcia z piratami. Podczas gry podejmujemy zarówno działania w czasie rzeczywistym, jak i zajmujemy się długoterminową strategią. Niektóre nasze działania mogą oznaczać wypowiedzenie wojny, ale też mają wpływ na gospodarkę.

Obie gry można odebrać za darmo i przypisać je na stałe do swojego konta w serwisie Steam. Nie jest to czasowa promocja, a zwyczajnie studio Deimos Games kończy swoją działalność. Z tego względu wszystkie gry przechodzą na model free-to-play, a także są dostępne jako oprogramowanie typu open-source, więc wszyscy deweloperzy mogą wykorzystać cały kod gier wedle własnego życzenia.

Więcej takich newsów znajdziesz na naszej stronie w kategorii Darmowe Gry.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)