Duke Nukem DS – zaginiona część popularnej serii odnaleziona po latach na eBay’u

Książe już wcześniej miał pojawić się na konsoli od Nintendo.

Duke Nukem DS – zaginiona część popularnej serii odnaleziona po latach na eBay’u
Bartosz Witoszka

Dawno nie było spojrzenia w przeszłość, prawda? Co w takim razie powiecie na historię o zaginionej części Duke Nukem, która miała ukazać się tylko na konsole Nintendo DS? Zanim sięgnięcie do klawiatur w celu uświadomienia młodziaka, że seria zaliczyła już podbój DS-a, warto podkreślić, że nie chodzi o wydanego w 2011 Duke Nukem: Critical Mass, który na Metacriticu zebrał raptem 29% (w sekcji z ocenami graczy też nie wygląda to lepiej – 3,7/10).

Obraz

Duke Nukem DS nie był tylko wstępną koncepcją, bowiem w grze miało się ponoć znaleźć aż 28 poziomów i tryb dla wielu graczy, ale ciężko jest go też nazwać pełnoprawną grą, bo, jak się okazało, całość bazowała na grze Duke Nukem Mobile 3D wydanej na konsolę przenośną Tapwave Zodiac w 2004 roku, a później doczekała się portu na komórki.

Unreleased Duke Nukem Prototype Cartridge Nintendo DS Game Found 2020

Oczywiście, zachęcamy do obejrzenia całego filmu, który może okazać się niezłą gratką dla fanów serii (podejrzewam, że tych najbardziej wiernych) czy ogólnie gier z początku lat 2000.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościduke nukem critical massduke nukem

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.