Drobna afera z Hitmanem 3. "Nie trzeba drugi raz kupować tej samej gry"

Drobna afera z Hitmanem 3. "Nie trzeba drugi raz kupować tej samej gry"

Hitman
Hitman
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Barnaba Siegel
18.01.2021 14:38, aktualizacja: 03.03.2022 07:13

Hitman 3 w wersji PC będzie grą na wyłączność w Epic Games Store. Problem? Oprócz "ideologicznego", bo wiele osób od dawna hejtuje tę platformę i sklep, pojawił się inny - dotyczący przeniesienia zawartość z poprzedniej części gry.

W sierpniu 2020 IO Interactive podzieliło się garścią informacji o "Hitmanie 3" i dodatkową informacją o możliwości przeniesieniu niektórych postępów rozgrywki z "Hitmana 2" wprost do nowej części. To czysto opcjonalne, ale zawsze miłe dla największych fanów serii.

"Gracze na PC będą mogli przenieść swój postęp w rozgrywce oraz odblokowane elementy z 'Hitmana 2' na Steamia do 'Hitmana 3' na Epic Games Store. Będzie można również zaimportować lokacji z poprzednich dwóch gier z serii" - pisali twórcy na swojej stronie. A gdy tuż przed premierą zaczęto mówić o detalach, okazało się, że nie wygląda to tak różowo.

IO Interactive musiało stworzyć rozbudowany poradnik, w którym wyjaśnia, jak wygląda transfer danych ze starych gier do nowych, co konkretnie zostanie przeniesione, a co nie. I wówczas okazało się, że nie całą zawartość będzie dało się przenieść do "Hitmana 3", w tym, co chyba najbardziej bolesne, lokacje.

Wynikało z tego, że należy ponownie kupić starsze części "Hitmana", żeby posiadać komplet zawartości. Kiepska sytuacja, nawet jeśli dotyczy garstki fanów. Twórcy nie dają jednak za wygraną, w ruch szybko poszło poniższe oświadczenie.

"Pracujemy nad rozwiązaniem z naszymi partnerami, aby umożliwić graczom na PC, którzy posiadają 'Hitmana" i 'Hitmana 2', zaimportowanie lokacji do 'Hitmana 3' bez ponoszenia dodatkowcyh kosztów. Gwarantujemy, że gracze nie będą musieli ponownie kupować tych gier" - napisało IO Interactive.

Studio dodało jeszcze, że access pass do pierwszego "Hitmana" w wersji GOTY (a więc gwarantujący część dodatków) będzie dostępny za darmo dla każdego, kto zamówił "Hitmana 3" przed premierą i dla reszty przez 10 dni od momentu premiery.

Doceniam postawę studia i rozumiem, że takie rzeczy mogą się zadziać. "Hitmany" to swego rodzaju ewenement, tworzący spójną serię nawet w obrębie menu - głupio byłoby, aby nowa odsłona coś tu zmieniała. A jednocześnie to z pewnością lekcja dla wszystkich, co może się stać, gdy wyłączność na wersję PC otrzyma jeden sklep.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)