Double Fine zbiera pieniądze na klasyczną grę przygodową. Dorzucisz się?

Strona głównaDouble Fine zbiera pieniądze na klasyczną grę przygodową. Dorzucisz się?
09.02.2012 12:10
Double Fine zbiera pieniądze na klasyczną grę przygodową. Dorzucisz się?
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Ciekawe wieści przychodzą ostatnio ze stajni Double Fine. Najpierw niezwykła propozycja Markusa Perssona z Mojang, który chce sfinansować Psychonauts 2, a teraz bliżej niezidentyfikowana gra przygodowa, na którą pieniądze mogą dać sami gracze. Aktualizacja: 400 tysięcy dolarów pękło!

O co chodzi? Double Fine chce stworzyć "klasyczną" grę przygodową point'n'click. Potrzebuje na to jednak - bagatela - 400 tysięcy dolarów.

Zamiast jednak szukać inwestorów w świecie biznesu, studio postanowiło założyć projekt na serwisie Kickstarter - dzięki temu każdy może wpłacić pieniądze i dorzucić się do puli. Minimalnie przeznaczyć można na ten cel dolara, ale już za piętnaście dolarów w nagrodę dostanie się samą grę. Im większe wpłaty, tym większe bonusy. Za 10 tysięcy dolarów przewidziano lunch z Timem Schaferem i Ronem Gilbertem, ale ta opcja została już wykupiona.

Czy uda się uzbierać 400 tysięcy dolarów? Spokojnie można założyć, że tak. W momencie, gdy to piszę, wpłacono już prawie 320 tysięcy, gdy patrzyłem pół godziny temu, na koncie było zaś około 280 tysięcy. A cała akcja potrwa jeszcze 33 dni.

Aktualizacja: aktualnie na projekt wpłacono już ponad 440 tysięcy dolarów!

O samej grze na razie nie wiadomo nic, roboczo nazywa się "Double Fine Adventure". Ukazać ma się w październiku tego roku na PC, poprzez Steam. Ciekawostką jest, że na czele zespołu ją tworzącego stanie sam Tim Schafer.

Tomasz Kutera

326999564538697770
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)