Doom 4 to klasyczny Doom

Doom 4 to klasyczny Doom15.04.2009 20:43
Doom 4 to klasyczny Doom
marcindmjqtx

Przyznam, że nie pasjonuje się specjalnie serią Doom i byłem zupełnie zdezorientowany faktem, że część trzecia, ni z tego, ni z owego, rozgrywała się na Marsie. Pierwsza w piekle, druga na Ziemi, była jakaś konsekwencja, aż tu nagle przenosi się nas w przyszłość i do tego jeszcze na Marsa. Moje zdziwienie okazuje się jednak dość uzasadnione. Ze słów CEO id Software, Todda Hollensheada, które padły na łamach GameSpot wynika, że miałem jednak prawo być nieco zdezorientowany. Co prawda wypowiedź dotyczy Doom 4, ale wiele wyjaśnia:

To nie jest sequel Doom 3, ale też nie restart.  Doom 3 był w pewnym sensie restartem. To jest trochę inne niż tamta część, i gdybym powiedział Wam dlaczego, pewnie wykopali by mnie z roboty po powrocie. Muszę więc zostawić ten temat właśnie w tym punkcie.Czyżby zatem Doom 4 miał nawiązywać do pierwszej i drugiej części? Ciężko powiedzieć, ale byłoby miło. Osobiście nie lubię, kiedy wykorzystuje się znaną markę do zrobienia gry, która ma niewiele wspólnego z poprzedniczkami. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że tworzenie tego tytułu jest w bardzo wstępnej fazie. Firma wciąż zatrudnia ludzi do projektu.

AKTUALIZACJA: Wyszła na jaw moja niekompetencja w temacie. Byłem święcie przekonany, że pierwszy Doom rozgrywał się w piekle i nie wiem skąd mi się to wzięło. W każdym bądź razie nadrobiłem braki i wiem już, że rzecz działa się właśnie na Marsie. Za zwrócenie uwagi w komentarzach dziękuję.

327256866919091076
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)