Dobra wiadomość dla fanów Remedy! Control w złocie

Dobra wiadomość dla fanów Remedy! Control w złocie

Dobra wiadomość dla fanów Remedy! Control w złocie
Łukasz Jarkiewicz
25.07.2019 10:25, aktualizacja: 25.07.2019 10:43

A ja cały w skowronkach!

Niedawno poznaliśmy wymagania sprzętowe nowej gry od twórców Alana Wake'a. Przy okazji tylko napomknę, że jakaś szansa na doczekanie się kontynuacji tego wyjątkowego straszaka jest, ale nic nie obiecuję. Natomiast dzisiaj przychodzę z dobrą nowiną dla fanów Control (bo wysokie wymagania ucieszyły zapewne niewielu). Dowiedzieliśmy się za sprawą Twittera, iż gra została ozłocona. To natomiast znaczy, że prace nad nią właśnie się zakończyły i to ponad miesiąc przed premierą!

Mikael Kasurinen, jeden z dyrektorów projektu, do najskromniejszych deweloperów nie należy, ponieważ "co za osiągnięcie dla najlepszego zespołu na planecie". Trudno mu się jednak nie dziwić, ponieważ dokończył zupełnie nową produkcję, która cechuje się nie tylko nową technologią, lecz także strukturą. W dodatku wspomniał o wydaniu tytułu na trzy platformy - co jest pewną nowością dla Remedy. Pamiętamy o grach Quantum Break i Alan Wake, które ominęły konsole Sony. Natomiast Control jest pierwszym tytułem po zakończeniu współpracy z Microsoftem w 2016 roku.

Thomas Puha, szef komunikacji studia, wspomina za to o trzech latach pracy nad grą, zupełnie nowymi elementami czy wykonaniu projektu w takiej wysokiej jakości. Dla zespołu, który składa się z ok. 100 pracowników stworzenie takiej gry (w czasie 3 lat) było wyzwaniem. A tak przy okazji, zauważyliście tę dbałość o detale widoczną na płycie?

Do premiery gry, która odbędzie się 27 sierpnia, zostało już niewiele czasu. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Control, Joasia zdradziła sporo na temat tej gry akcji. Sam wyskrobałem kilka zdań na temat produkcji, gdy pisałem o Ray Trancingu. Tak, doświadczymy go grze. Nie, cofam to. Nie każdy będzie mógł sobie na niego pozwolić. Co innego w przypadku oglądania filmów. A skoro przy nich jesteśmy... widzieliście walkę z bossem?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)