Diablo Immortal - 100 milionów dolarów w 2 miesiące. A miała być taka porażka

Diablo Immortal - 100 milionów dolarów w 2 miesiące. A miała być taka porażka

Diablo Immortal
Diablo Immortal
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
28.07.2022 18:19

Pomimo oburzenia graczy Blizzard ma powody do zadowolenia.

Kto by się spodziewał, że tak to się potoczy? Gra, która po pierwszych zapowiedziach Blizzarda zdawała się skazana na porażkę, która została zmiażdżona przez graczy w recenzjach, od swojej premiery zarabia dla Activision krocie. Wszystko wskazuje na to, że nie jest to zaledwie krótkotrwały wyskok.

Jak wynika z informacji, opublikowanych przez zajmujący się badaniem rynku mobilnego serwis Sensortower, Diablo Immortal przekroczyło 100 milionów dolarów przychodu. Zajęło to grze Blizzarda nieco mniej niż dwa miesiące. Plasuje ją to w gronie tytułów, którym udało się przekroczyć tę barierę najszybciej.

Są oczywiście lepsi. Jak zwraca uwagę Sensortower, w przypadku Pokemon Go dotarcie do 100 milionów dolarów zajęło zaledwie dwa tygodnie (ta gra była jednak w czasie swojej premiery takim fenomenem, że trudno się tu dziwić). Z kolei Fire Emblem Heroes od Nintendo zajęło to trochę dłużej - 10 tygodni.

Co ciekawe, to osiągnięcie Diablo Immortal było możliwe z wyłączeniem rynku chińskiego. Gra trafiła tam dopiero w ostatnich dniach, chińskie przychody nie miały więc jeszcze znaczącego udziału w całkowitych zyskach. 

Można się więc spodziewać, że w nadchodzących tygodniach Diablo immortal pobije kolejne rekordy finansowe. Nie przeszkodzi mu tu raczej to, że gracze narzekają na nieuczciwe praktyki monetyzacyjne Blizzarda. Ten z kolei uważa, że traktuje graczy fair, a wszystko, co kluczowe dla rozgrywki, dostępne jest za darmo - jedynie dodatkowe rzeczy są płatne.

Ostatecznie czy nam się to podoba czy nie żyjemy w rzeczywistości kapitalistycznej, a w tej - jeżeli coś zarabia pieniądze, to jest dobre. W tym sensie więc dyskusja została już zakończona. Diablo Immortal jest doskonałym produktem.

Czy jest jednocześnie dobrą grą? To wydaje się już na tym etapie kompletnie pozbawione znaczenia.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)