Destiny 2 – prawie 800 tys. dol. zebranych na walkę z COVID-19

Strona głównaDestiny 2 – prawie 800 tys. dol. zebranych na walkę z COVID-19
15.05.2020 10:50
Destiny 2 – prawie 800 tys. dol. zebranych na walkę z COVID-19

Bungie akcję wypromowało, ale to sami gracze są odpowiedzialni za sukces.

Zbiórka wystartowała w kwietniu. Bungie założyło, że uda się zebrać 700 tys. dol. Cel przekroczony został z nawiązką, bo suma wpłat wyniosła niecałe 790 tys.

Środki trafią do organizacji Direct Relief, która wspiera m.in. służbę zdrowia na całym świecie, przekazując lekarzom i szpitalom niezbędne w walce z COVID-19 materiały pierwszej potrzeby.

Bungie bazowało nie tylko na dobroci serca społeczności. Za wsparcie zbiórki studio zaoferowało specjalną nagrodę, jaką była odznaka. Dostawał ją każdy, kto wpłacił przynajmniej 20 dol.

Wcześniej ekipa odpowiedzialna za Destiny 2 włączyła się w pomoc gaszenia pożarów w Australii. Jak poinformował deweloper, udało mu się sprzedać ponad 75 tysięcy okolicznościowych koszulek i zebrać ponad milion dolarów na pomoc Australii.

Gdy pandemia dopiero zaczynała szaleć, Bungie przeznaczyło 160 tys. dolarów na organizację charytatywną Boys & Girls Club of Bellevue. Zajmuje się ona oferowaniem pomocy w opiece nad dziećmi w czasie, gdy szkoły zawieszają działalność, ułatwiając rodzicom kontynuowanie pracy.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)