Deck 13, twórcy The Surge, częścią francuskiego Focus Home Interactive

Deck 13, twórcy The Surge, częścią francuskiego Focus Home Interactive

Deck 13, twórcy The Surge, częścią francuskiego Focus Home Interactive
Bartosz Witoszka
29.06.2020 08:59

Kolejne studio częścią jednego z większych europejskich wydawnictw gier średniobudżetowych.

Chciałem napisać "największego", ale po pierwsze Aimagylop (pozdrawiam) skutecznie oduczył mnie używania przedrostka "naj-", a po drugie, nie wolno nam zapomnieć o Embracer Group (dawnym THQ Nordic), które znane jest z robienia dużych branżowych zakupów. Na te wybrał się niedawno Focus Home Interactive, który poinformował, że niemieckie Deck 13 stało się częścią francuskiego wydawnictwa.

A to zaliczyło bardzo dobry pierwszy i drugi kwartał w zeszłym roku fiskalnym, dzięki premierze World War Z, A Plague Tale Innocence i GreedFall, a przez całą ósmą generację konsol Focus Home Interactive wydało wiele ciekawych produkcji. Jedną z nich był nastawiony na akcję erpeg The Surge, który został stworzony właśnie przez niemieckie studio, a jego ciepłe przyjęcie pozwoliło na wydanie kontynuacji jesienią zeszłego roku i pogłębiło współpracę pomiędzy obiema firmami.

Kolejnym etapem tego partnerstwa wydaje się więc wykupienie 100% udziałów w Deck 13, co Focus Home Interactive ogłosiło w piątek. Kwota, na jaką opiewała transakcja, to 7,1 miliona euro, z czego aż 6,5 miliona zostało wypłacone w gotówce, zaś reszta to akcje.

327382555697810308

Samo Deck 13 zatrudnia ponad 60 osób, a jeszcze w zeszłym roku studio poinformowało o utworzeniu specjalnego pionu wydawniczego skierowanego głównie dla małych twórców, stawiających swoje pierwsze kroki w branży. Deck 13 Spotlight, bo tak nazywa się ten program, ma na swoim koncie Resolutiion, Crosscode, The Shattering czy Chained Echoes. Na razie nie wiadomo, jaka będzie przyszłość tej inicjatywy.

Z kolei Focus Home Interactive ma wkrótce ujawnić swoje nowe projekty, w tym nową grę sieciową od Sumo Digital, które niedawno zapowiedziało również, że zajmuje się tworzeniem Sackboy: A Big Adventure na PlayStation 5.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)