Deck 13, twórcy The Surge, częścią francuskiego Focus Home Interactive

Deck 13, twórcy The Surge, częścią francuskiego Focus Home Interactive
29.06.2020 08:59
Deck 13, twórcy The Surge, częścią francuskiego Focus Home Interactive
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Kolejne studio częścią jednego z większych europejskich wydawnictw gier średniobudżetowych.

Chciałem napisać "największego", ale po pierwsze Aimagylop (pozdrawiam) skutecznie oduczył mnie używania przedrostka "naj-", a po drugie, nie wolno nam zapomnieć o Embracer Group (dawnym THQ Nordic), które znane jest z robienia dużych branżowych zakupów. Na te wybrał się niedawno Focus Home Interactive, który poinformował, że niemieckie Deck 13 stało się częścią francuskiego wydawnictwa.

A to zaliczyło bardzo dobry pierwszy i drugi kwartał w zeszłym roku fiskalnym, dzięki premierze World War Z, A Plague Tale Innocence i GreedFall, a przez całą ósmą generację konsol Focus Home Interactive wydało wiele ciekawych produkcji. Jedną z nich był nastawiony na akcję erpeg The Surge, który został stworzony właśnie przez niemieckie studio, a jego ciepłe przyjęcie pozwoliło na wydanie kontynuacji jesienią zeszłego roku i pogłębiło współpracę pomiędzy obiema firmami.

Kolejnym etapem tego partnerstwa wydaje się więc wykupienie 100% udziałów w Deck 13, co Focus Home Interactive ogłosiło w piątek. Kwota, na jaką opiewała transakcja, to 7,1 miliona euro, z czego aż 6,5 miliona zostało wypłacone w gotówce, zaś reszta to akcje.

327382550815658809

Samo Deck 13 zatrudnia ponad 60 osób, a jeszcze w zeszłym roku studio poinformowało o utworzeniu specjalnego pionu wydawniczego skierowanego głównie dla małych twórców, stawiających swoje pierwsze kroki w branży. Deck 13 Spotlight, bo tak nazywa się ten program, ma na swoim koncie Resolutiion, Crosscode, The Shattering czy Chained Echoes. Na razie nie wiadomo, jaka będzie przyszłość tej inicjatywy.

Z kolei Focus Home Interactive ma wkrótce ujawnić swoje nowe projekty, w tym nową grę sieciową od Sumo Digital, które niedawno zapowiedziało również, że zajmuje się tworzeniem Sackboy: A Big Adventure na PlayStation 5.

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)