Zmien skórke
Logo Polygamii

Focus Home Interactive zalicza wysoki wzrost przychodów

A Plague Tale: Innocence
Wpływ miały na to GreedFall, A Plague Tale: Innocence i World War Z.

Francuski wydawca gier średniobudżetowych Focus Home Interactive z roku na rok zyskuje coraz większą popularność, wydając coraz to lepsze gry, mające – jakby to Dominik powiedział – serce po właściwej stronie. Nie są to może hity sprzedażowe ani nie zbierają wybitnie dobrych ocen, ale mają w sobie to coś – często ambicje i chęci w zupełności wystarczają.

Tak było w przypadku GreedFall, które przez wielu zostało okrzyknietych erpegiem godnym starego BioWare. Premiera produkcji studia The Spiders była na tyle udana, że w połączeniu z innymi premierami drugiego kwartału przyniosły wydawcy aż 22,5 milionów euro. W analogicznym okresie poprzedniego roku było to tylko 4,4 miliona euro, więc widać, jak wielkim sukcesem (w skali Focus Home Interactive rzecz jasna) była premiera GreedFall. Cały przychód za ten okres rozliczeniowy to aż 37,2 miliona euro.

Na przychody za pierwszy i drugi kwartał, które wyniosły 79,8 miliona euro, miały wpływ trzy gry – World War Z, A Plague Tale Innocence (recka Krzyśka do przeczytania tutaj) i Greedfal. Dla porównania, łączny przychód za cały poprzedni rok fiskalny to 44,3 miliona euro.

Niestety, wydawca nie wspomina o innym action erpegu, kóry ukazał się na początku września. Można więc założyć, że The Surge 2 nie spełnił pokładanych w nim nadziei  lub po prostu nie miał aż takiego wpływu na przychód firmy w tym okresie.

Tymczasem, gry z serii Sherlock Holmes, których deweloperem jest ukraińskie Frogwares (wydawcą była francuska firma) zniknęły ze sprzedaży cyfrowej, o czym poinformowało samo studio na swoim Twitterze. Całą sprawę opisałem w tym artykule; Focus Home Interactive dalej w żaden sposób nie odniosło się do tej sytuacji.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry