Days Gone trafi na PC. A wraz z nim więcej hitów z PlayStation

Days Gone trafi na PC. A wraz z nim więcej hitów z PlayStation23.02.2021 16:18
Days Gone trafi na PC. A wraz z nim więcej hitów z PlayStation
Źródło zdjęć: © Sony, PlayStation, Youtube

Szef marki PlayStation właśnie zapowiedział, że wkrótce "Days Gone" trafi na PC, a Sony będzie wydawać jeszcze więcej kolejnych hitów na komputery osobiste.

Źródłem tych rewelacji jest wywiad GQ z Jimem Ryanem, dyrektorem generalnym Sony Interactive Entertainment. Padła także wstępna data premiery. "Days Gone" ma ukazać się tej wiosny na komputerach osobistych. 

W tej zapowiedzi najbardziej niespodziewane było jej źródło - magazyn o modzie. Sony bowiem już od jakiegoś czasu otwierało się na wydawanie swoich gier na PC, wraz z "Horizon Zero Dawn". 

Jest to jednak niesamowicie ważna wiadomość przypieczętowująca strategię Sony, które rozumie, że nie można żyć wyłącznie sprzedażą sprzętu, którego zresztą chwilowo za bardzo nie można nabyć - mowa o PS5 i ciągłych brakach.

Ryan wyjawił GQ, że decyzja o wydawaniu większej liczby hitów z PlayStation na PC była "dosyć oczywista". "Chcemy zaprezentować te gry szerszej widowni" - mówił na łamach magazynu. Jednocześnie szef SIE zaznaczył, że pomimo dążenia do produkcji coraz wyższego kalibru, także koszty tworzenia gier znacznie wzrosły. 

Czytając między wierszami - sprzedaż gier na PC zwiększy potencjał zarobkowy Sony, które będzie mogło dalej inwestować w kolejne produkcje. Ryan podkreślił także fakt, że konwersje gier są teraz wyjątkowo łatwe. 

"Days Gone" to tylko początek. Nadchodzących tytułów na komputery osobiste ma być znacznie więcej, a firma ma już wszystko zaplanowane.

Warto na marginesie przypomnieć, że "Days Gone" otrzymało niedawno łatkę na PlayStation 5, która wprowadza m.in. rozgrywkę w 60 FPS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)