David Jaffe odchodzi z własnej firmy

David Jaffe odchodzi z własnej firmy07.02.2012 17:10
David Jaffe odchodzi z własnej firmy
marcindmjqtx

Misja pt. "Twisted Metal" została zakończona, czas pomyśleć o przyszłości. David Jaffe nie wiąże już swojej ze studiem Eat Sleep Play.

Zacznijmy od tego, że wbrew plotkom David nie został zwolniony. Faktem jest, że etaty straciło aż 8 z 34 pracowników, ale współzałożyciel studia i autor serii Twisted Metal oraz God of War odszedł na swoje życzenie. Dlaczego? Warto rzucić okiem na jego wypowiedzi w serwisie Twitter. Jaffe jest jednym z deweloperów, którzy udzielają się tam nie tylko od święta, kiedy wymaga tego promocja gry.

Odchodzę, bo gry - po raz kolejny - są zbyt wielkie, by tworzyć je z odległości 300 mil. Tęsknię za czasami, gdy pracowało się bezpośrednio z ekipą. I właśnie dlatego otworzy on nowe studio w San Diego, w którym będzie mógł ten model pracy przywrócić. Czym zajmie się w przyszłości? Tego nie wiadomo, ale Jaffe ucina spekulacje dotyczące gier casualowych, które pojawiły się na stronach internetowych

Nie mam żadnych planów, dotyczących robienia gier takich jak Farmville czy Angry Birds. Nigdy nie powiedziałem, za co wezmę się po Twisted Metal (a na razie wciąż pracuję nad tą grą z Eat Sleep Play). Takimi rzeczami zajmie się za to najprawdopodobniej samo Eat Sleep Play. Drugi ze współzałożycieli studia - Scott Campbell - ogłosił bowiem, że zamierza tworzyć gry na iPhona i iPada.

Cóż, David Scott Jaffe nie zniknie - tego możemy być pewni, choć na zapowiedź przyszłych projektów poczekamy pewnie długo. Ciekawe, czy Twisted Metal okaże się na tyle dobre, by umilić nam cały ten czas.

źródło: Twitter, Destructoid

Maciej Kowalik

326999859784149271
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)