Czekaliście na Prince of Persia? To poczekacie dłużej

Czekaliście na Prince of Persia? To poczekacie dłużej

Prince of Persia: Sands of Time Remake
Prince of Persia: Sands of Time Remake
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl
05.02.2021 19:03

Książe Persji miał być pierwszym remakiem w historii Ubisoftu. I najpierw miał się ukazać w styczniu, ale pod naporem krytyki premierę przesunięto na marzec. Teraz i tę datę należy wyrzucić do kosza.

Odświeżony "Prince of Persia" od momentu zapowiedzi nie miał lekko. Chwilową euforię przyćmiła wrzawa dotycząca kiepsko wyglądających modeli postaci i ogólne poczucie fuszerki. Więc zamiast styczniowej premiery otrzymaliśmy informację o jej odroczeniu. Nowa data wskazywała na końcówkę marca. Ale i ona nie zostanie dotrzymania. Tłumaczenie twórców? Raczej z tych tradycyjnych i zachowawczych.

"Zyskany czas pozwoli wnieść świeżość przy zachowaniu ducha oryginału" – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Jest to o tyle zaskakujące, że we wrześniu twórcy mówili w rozmowie z Polygamia niemal to samo.

- Dodaliśmy do gry współczesnego sznytu, zachowując przy tym oryginalną historię i narrację. Podobnie jest z większością mechanik, które oddają ducha oryginału. Sama walka i poruszanie się zostały jednak poprawione i dostosowane do dzisiejszych standardów – tłumaczyła Annu Koul starsza producentka w Ubisofcie. Po chwili dodaje z przekonaniem. - Nie jest to w żadnym wypadku remaster, a pełnoprawny remake.

Czyli tradycyjnie: wiadomo, że nic nie wiadomo. Największą niewiadomą jest teraz data premiery, której twórcy tym razem – na wszelki wypadek – nie podają.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)