Coronavirus Attack na celowniku chińskich cenzorów

Gra formą protestu przeciwko tamtejszym władzom oraz wszystkim tym, którzy zdecydowali się opuścić kraj przed wprowadzeniem obowiązkowej kwarantanny.

Coronavirus Attack na celowniku chińskich cenzorów
Bartosz Witoszka

Jeszcze zanim koronawirus na dobre rozszalał się po całym świecie i gdy problem dotyczyły jedynie Chin, tamtejsze władze usunęły z App Store'a Plague Inc., grę, w której głównym celem jest stworzenie śmiercionośnego wirusa i skuteczne zarażenie nim rodzaju ludzkiego. Miesiąc wcześniej gra zanotowała duży wzrost zainteresowania właśnie w tamtym regionie – część graczy uznała, że tytuł ten może być dobrym źródłem wiedzy o tym, jak działa taki wirus i co zrobić, by się przed nim uchronić.

Obraz

Zresztą, wystarczy spojrzeć na kartę Steam Coronavirus Attack, by wiedzieć, co dokładnie chce przekazać twórca w tej dość prostej grze. Zadanie jest banalnie proste – powstrzymać samolubnych zombie zarażonych wirusem. I choć sama gra nie jest bezpośrednim nawiązaniem do Chin (przynajmniej w pewnym sensie, bo trakcie rozgrywki nigdzie nie jest wspomniana nazwa państwa) to jej styl czy cała otoczka wokół niej są mało subtelne.

Obraz

Sama gra działa (w przypadku platformy Valve to całkiem sporo) i jest względnie kompetentna, ale jej twórca nie wie, czy uda się ją przywrócić do sprzedaży w Chinach.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsteamchiny
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.