Zmien skórke
Logo Polygamii

Plague Inc. usunięte z App Store'a w Chinach

Gra o rozprzestrzenianiu się groźnych chorób uznana za nielegalną.

Niecały miesiąc temu informowaliśmy, że 8-letnie Plague Inc. nieoczekiwanie (a może oczekiwanie) zanotowało rekordową sprzedaż – szczególnie na obszarze Chin, gdzie stało się najpopularniejszą grą na iOS-ie. Wszystko z powodu jej tematyki – ta strategia z edukacyjnym zacięciem mówi o tym, jak rozprzestrzeniają się groźne choroby.

Jak jednak informują twórcy gry, zespół Ndemic Creations, na swojej stronie internetowej, taki stan rzeczy nie będzie się utrzymywał. Gra została usunięta z chińskiego App Store’a. Powód? Zawiera treści “nielegalne w Chinach w ocenie Chińskiej Administracji Cyberprzestrzeni”.

Nie jest dla nas jasne, czy to usunięcie jest związane z atakiem koronawirusa, z którym mierzą się Chiny. Jednocześnie edukacyjna wartość Plague Inc. była niejednokrotnie zauważana przez organizacje takie jak CDC i aktualnie pracujemy z największymi światowymi organizacjami zdrowia, by ocenić, w jaki sposób możemy wspomóc ich działania w celu opanowania i powstrzymania wirusa COVID-19.

Piszą twórcy gry. Dodają, że zrobią wszystko w ich mocy, by gra była znów dostępna w Chinach. Zdają sobie jednak sprawę, że jako małe, niezależne studio z Wielkiej Brytanii mogą stawać do z góry przegranej walki.

Nic nie zmienia się poza granicami kontynentalnych Chin – będziemy wciąż wspierać i aktualizować Plague Inc. oraz naszą najnowszą grę Rebel Inc. na wszystkich platformach, jednocześnie ciężko pracując nad znalezieniem sposobu na przywrócenie Plague Inc. graczom w Chinach.

Stwierdzają również.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry