Coraz więcej doniesień o Nintendo Switch Pro. Wzmocniona konsola trafi na rynek w przyszłym roku?

Coraz więcej doniesień o Nintendo Switch Pro. Wzmocniona konsola trafi na rynek w przyszłym roku?

Coraz więcej doniesień o Nintendo Switch Pro. Wzmocniona konsola trafi na rynek w przyszłym roku?
25.08.2020 08:05

Nintendo Switch Pro pojawia się w plotkach od 2019 r. Ostatnie przecieki, pochodzące z coraz poważniejszych źródeł, mogą zawierać więcej niż ziarno prawdy. Bloomberg donosi, że nowej konsoli Nintendo należy spodziewać się w 2021 r.

Plotki krążące w internecie i kuluarach potwierdza Takashi Mochizuki dziennikarz Bloomberga. Z jego źródeł wynika, że Nintendo Switch Pro (nazwa nieoficjalna) może zadebiutować w 2021 r., a pierwszych zapowiedzi konsoli należy spodziewać się jeszcze w tegorocznym okresie świątecznym.

Bardziej szczegółowe terminy podaje tajwański serwis DigiTimes, wedle którego nowa konsola miałaby wejść w etap masowej produkcji z początkiem pierwszego kwartału 2021 r. i wkrótce potem zadebiutować na rynku.

Nintendo Switch - Find Your Way to Play

Nie byłoby w tym nic dziwnego. Hybrydowa konsola Nintendo jest sprzedażowym hitem. 61,44 milionów konsol trafiło w ręce użytkowników, z czego prawie 9 mln wybrało "odchudzoną" wersję Lite Switcha. Zestawiają liczby z Playstation 4, które znalazło ponad 112 mln domów liczba nie robi takiego wrażenia, tak zestawiając to z “marnymi” 50 mln, do których powoli dobija Xbox One, wynik imponuje.

Tylko w tym roku  Sprzedaż Switcha wzrosła o 167 proc. względem ubiegłego, a gier o 123 proc. To z kolei pomogło osiągnąć wartość firmy na poziomie przekraczającym 3,3 mld dolarów i ustalić zysk ponad 1 mld dolarów.

Premiera ewentualnej "wzmocnionej" konsoli ma zatem sporo biznesowego sensu. Według źródeł Bloomberga Nintendo Switch Pro nie ma jeszcze ostatecznej specyfikacji, ale osoby blisko firmy twierdzą, że urządzenie zaoferuje wsparcie rozdzielczości 4K, znacznie większa moc obliczeniową oraz lepszą interaktywność.

Dlaczego Nintendo tak długo zwleka z premierą nowej konsoli? Przede wszystkim: olbrzymie zainteresowanie obecnymi urządzeniami. W trakcie pandemii fabryki pracowały na pełen gwizdek, a i tak nie nadążały z olbrzymim zapotrzebowaniem na Switch. Informatorzy Bloomberga twierdzą, że teraz problem ten udało się rozwiązać.

325263113740563058

W obozie Nintendo już od kilku miesięcy trwa nieznośna wręcz cisza. Pojedyncze premiery "Paper Mario: The Origami King", nieco wcześniej "Animal Crossing: New Horizons", brak większych zapowiedzi. Wszystko zdaje się składać w jedną, logiczną całość.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)