Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Computer Virus Simulator - gra mojego autorstwa

Strona głównaComputer Virus Simulator - gra mojego autorstwa
03.03.2019 13:48
Computer Virus Simulator - gra mojego autorstwa
darkhog
darkhog
bDSBglau

Uuu... dawno tu nie pisałem. Pozwolę sobie na odrobinę prywaty która nie mniej ma związek z tematyką bloga. Gra o której napiszę bowiem jest grą nieznaną choć mojego autorstwa. Ci co w nią zagrali mówili że gra jest naprawdę fajna, choć zdaję sobie sprawę że ma parę problemów które albo są już "wewnętrznie" naprawione albo zostaną w przyszłości. Może zacznijmy od trailera gry:

bDSBgkZN

Computer Virus Simulator Trailer

Jak widzicie, gra jest inspirowana wczesnymi grami 3d takimi jak Alpha Waves, o którym już pisałem. Gra jest platformówką 3d w której jesteś wirusem komputerowym i wykonujesz różnego rodzaju misje dla swojego "stwórcy". Mimo prostej grafiki, gra posiada naprawdę rozbudowane poziomy z poukrywanymi sekretami. Czasem są nawet sekrety w sekretach!

325392843613222876

Właśnie z racji tego że powstają w nim poziomy główne kampanii, ten edytor pozwala na dokładnie tyle samo ile ja mogę zrobić, w przeciwieństwie do "edytorków" w niektórych grach w których nie odtworzysz poziomu z głównej gry, no bo po prostu się nie da, bo edytorek został zrobiony na odpierdziel żeby był i żeby można się było pochwalić wsparciem dla modów. Nie jest tak w wypadku wszystkich gier, ale często tak właśnie jest.

bDSBgkZP

Starałem się również uczynić edytor intuicyjnym, żeby nawet dziecko mogło zrobić fajny poziom przy użyciu niego. To kolejny problem - gry które nie mają edytorka zrobionego na odpierdziel tylko porządny edytor często mają go tak trudnego w obsłudze że naprawdę trzeba się namęczyć żeby coś fajnego zrobić. I znowu, nie jest tak w wypadku wszystkich gier, ale niestety często tak jest.

Oczywiście fakt że gra ma edytor poziomów nie oznacza że olewam kampanię. Tak naprawdę w wersji demo edytor jest zablokowany (z oczywistych względów) więc jedyne co można robić to zagrać w jeden z dwóch (trzeci w przygotowaniu) poziomów.

Grę można pobrać z tego posta na TIGSource. Nie zapomnijcie o wypełnieniu ankiety po zakończeniu a także (jeśli się gra podoba) wsparciu gry na Patreonie! Osoby wspierające dostają specjalną rangę na discordzie gry. Rozważam także dodanie specjalnego tiera dającego dostęp do builda gry z odblokowanym edytorem (nic nie obiecuję!).

Udostępnij:
bDSBglaL