Co wspólnego ma GTA V z programami dla dzieci? Okazuje się, że bardzo dużo

Co wspólnego ma GTA V z programami dla dzieci? Okazuje się, że bardzo dużo
Bartosz Stodolny

28.10.2016 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

YouTube pełen jest filmików dla najmłodszych przygotowanych za pomocą wbudowanego w grę edytora. Serio, jest ich cała masa.

Prowadząc żłobek przyzwyczaiłem się już do tego, że małe dzieci potrafią czerpać radość z małych rzeczy. Daj im baloniki z helem albo bańki mydlane i przez najbliższych kilkanaście minut możesz patrzeć na uśmiechnięte buźki. Później puść im piosenkę, która dorosłemu człowiekowi topi mózg i nagle okazuje się, że masz kilkanaścioro utalentowanych tancerzy. Spuść ich na chwilę z oka i tancerze zmieniają się w bardzo sprawną ekipę rozbiórkową.

Obraz

Będąc fanem serii Grand Theft Auto przyzwyczaiłem się natomiast do tego, że ludzie co jakiś czas wpadają na szalone pomysły w tych grach. Niektórzy wykorzystują wbudowany w GTA V edytor i kręcą własne seriale, inni skupiają się na pokazach kaskaderskich, dwóch naukowców wykorzystuje sztuczna inteligencję gry do uczenia autonomicznych samochodów bezpiecznej jazdy,  a ostatnio modne są filmiki z cyklu "czy 100 sztuk czegoś zniszczy/zatrzyma/zatopi coś dużego".

CAN 100+ PEOPLE SINK THE YACHT IN GTA 5?

Jednak ani jedno, ani drugie nie przygotowało mnie na poniższy, obejrzany już ponad 8 milionów razy materiał:

Dobrze widzicie (i słyszycie). Ktoś zrobił cały program dla dzieci wykorzystując do tego edytor wideo w GTA V. Nie jest to jednorazowy filmik, bo na kanale Cartoon Cars Songs for Kids jest niemal 60 podobnych produkcji, w tym cała bajka, w której Spiderman ratuje Lightninga McQueena przed Jokerem. A podobnych kanałów jest więcej.

Co ciekawe, w większości przypadków łączą je te same elementy. Poza piosenkami i motywami dla dzieci, co jest oczywiste, występują w nich właśnie Spiderman i McQueen. Zwykle ten pierwszy musi ratować drugiego, ale czasem działają wspólnie i na przykład walczą z tyranozaurem.

Dlaczego akurat ta para? Pojęcia nie mam, podobnie jak Zach Zwiezen z Kotaku. Jeszcze McQueena jako tako można zrozumieć, bo "Auta" to popularna wśród dzieci animacja, a kompilacja wideo z egranizacji bajki była najczęściej oglądanym gamingowym materiałem na YouTube w 2015 roku, osiągając ponad 120 milionów odsłon.

Ciekawe jest też, że tych filmików jest cała masa i wszystkie są do siebie tak podobne, że zastanawiam się, czy nie robi ich jedna osoba. Swoją drogą, po obejrzeniu kilku z nich mam serdecznie dosyć piosenek dla dzieci, które też ciągle się powtarzają. Niektóre z nich podchodzą nawet pod kategorię "edukacja":

Learn Numbers 1 to 10 Cartoon For Kids Nursery Rhymes For Children

I właściwie to czemu GTA, a nie na przykład Valve Source Filmmaker, który ma dużo większe możliwości? Pewnie najzwyczajniej w świecie chodzi o odsłony i kasę.W końcu piątka jest bardzo popularna w Sieci, zatem bardziej prawdopodobne, że wideo pokaże się większej liczbie osób.

No i dużo łatwiej taśmowo robić filmy w edytorze z gry Rockstara, niż męczyć się z animacjami w narzędziu Valve. I choć są one gorszej jakości, to dzieciom naprawdę niewiele do szczęścia potrzeba. Czego w sumie trochę im zazdroszczę.

Bartosz Stodolny

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)