Co słychać u Maxis?

Strona głównaCo słychać u Maxis?
30.01.2012 21:00
Co słychać u Maxis?
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Jak wynika z ogłoszenia o pracę zamieszczonego w Internecie, studio kojarzone przede wszystkim z seriami SimCity, The Sims i grą Spore od jakiegoś czasu pracuje nad nowym projektem.

Po ostatnim "wybryku" w postaci Darkspore, które było czymś w rodzaju RPG-a zorientowanego na akcję, firma wraca do tworzenia wysokobudżetowych symulacji. Tytuł prawdopodobnie ukaże się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. I to w zasadzie wszystko, co na temat tajemniczego, nieogłoszonego jeszcze oficjalnie projektu na tę chwilę wiemy.

Prywatnie czuję się zaintrygowany - Maxis należy do grona nielicznych producentów, którzy potrafią zaskakiwać i po których zazwyczaj nie wiadomo, czego się spodziewać. Nie będę się w nadchodzącą produkcję studia zagrywał, tak jak nie zagrywałem się w Simsy czy Spore, ale na pewno ją sprawdzę, traktując jako ciekawostkę. Zawsze to jakieś nowe, unikatowe doświadczenie.

Choć z drugiej strony, po odejściu Willa Wrighta w 2009 roku Maxis mogło utracić swoją wyjątkowość... Oby nie, oby jakieś pierwiastki geniuszu i kreatywności w nim pozostały.

[Za: CVG]

Adrian Palma

327001340490831914
Udostępnij:
Komentarze (0)