Co nie co o grach i kasie

Co nie co o grach i kasie

Co nie co o grach i kasie
czarnaewe
04.08.2016 13:06

Jakiś czas temu mówiło się, że kto nie ma konta w banku, ten w gruncie rzeczy nie istnieje. Wraz z rozwojem internetu i rosnącą popularnością urządzeń mobilnych wachlarz dostępnych metod płatności znacznie się poszerzył. Gry online są tą działką rynku usług, w której widać to najlepiej, ponieważ tu płatności internetowe to podstawa.

Obecnie niemal każdy posiada już nie tylko rachunek bankowy, lecz także karty płatnicze. Wiele osób decyduje się też na portfele elektroniczne. W 2015 roku według Izby Gospodarki Elektronicznej najpopularniejszą metodą płatności online był przelew. Nie ma tu zaskoczenia, ponieważ większość klientów w wieku 20-45 lat od dawna korzysta z bankowości elektronicznej, która pozwala na szybkie zarządzanie pieniędzmi. W ten sposób możemy zapłacić nie tylko za zakupy w sklepach internetowych czy na portalach aukcyjnych, lecz także za rachunki, raty kredytów czy wakacje. Ogromna większość usługodawców i sprzedawców w internetach udostępnia opcję szybkich przelewów za pośrednictwem różnych systemów płatności internetowych, dzięki czemu kasa, którą przesyłamy jest natychmiast odnotowywana na ich koncie. A to znacznie przyspiesza realizację całej transakcji.

Doskonałym przykładem takiej dziedziny życia, która nie obeszłaby się bez tego rodzaju udogodnień, są gry online. Wyobrażacie sobie, że za każdy zakład lub każdy spin na slocie płacicie pani w okienku pocztowym, a potem przechowujecie wszystkie kwitki i czekacie tydzień na możliwość rozegrania kolejnej rundy bakarata? No way! Na szczęście opcje płatności w grach są różne: możemy korzystać z kart kredytowych, PayPala i wielu innych rozwiązań. Do tego wiele gier mobilnych zakłada płacenie na różnych etapach rozgrywki. Dzięki tym tak zwanym mikropłatnościom większość gier możemy ściągnąć za darmo, a dopiero kiedy się wciągniemy i zależy nam na rozszerzeniu podstawowej wersji gry o nowe możliwości, decydujemy się na wydanie drobnych kwot na konkretne dodatki. Warto przy tym pamiętać, że sieciówki, czy inne karty przejazdu środkami publicznymi raczej nie są akceptowalną metodą płatności w grach.

Jednak w dobie przestępstw internetowych i rosnącego zapotrzebowania na ochronę danych osobowych coraz większą popularnością cieszą te metody płatności, dzięki którym nie musimy ujawniać tak wrażliwych danych jak numer rachunku bankowego czy karty kredytowej. Taką możliwość dają nam portfele elektroniczne, jak na przykład Skrill. Skrill staje się w Polsce coraz bardziej popularną metodą płatności, właśnie ze względu na bezpieczeństwo, jakie oferuje użytkownikom. Już niemal wszystkie najlepsze kasyna zarówno w Polsce, jak i za granicą, przyjmują tę formę płatności, więc nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem takiego miejsca w sieci.

Trzeba zresztą przyznać, że przyszłość usług online, w tym płatności coraz bardziej zaczyna przypominać dobrze znane filmy sci-fi. W internecie posługujemy się kontami, które integrują tożsamość z poczty elektronicznej z kartą płatniczą, dzięki czemu nie musimy przy każdych zakupach przechodzić przez cały proces logowania się do miejsca, w którym trzymamy kasę. W realu posługujemy się coraz większą liczbą gadżetów mobilnych, które również mają dostęp do naszych pieniędzy i przy odpowiednich ustawieniach mogą dokonywać zautomatyzowanych płatności: za bilet komunikacji miejskiej czy kolejny miesiąc aplikacji do biegania. Może wkrótce nasza lodówka będzie się w ten sposób sama uzupełniać i już nigdy nie zabraknie ci papieru toaletowego akurat wtedy, kiedy z niespodziewaną wizytą wpadnie teściowa?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)