Chiny nie udostępniają nowych gier na rynku. Wina nowych przepisów

W Chinach od dwóch miesięcy nie pojawiły się żadne nowe gry wideo. Cenzorzy, stosując się do najnowszych wytycznych, które zakazują między innymi pokazywania "zniewieściałych" mężczyzn, nie dopuścili na rynek żadnej nowej produkcji od sierpnia.

Gry komputerowe, gry wideo
Gry komputerowe, gry wideo
Źródło zdjęć: © Getty Images | © 2021 Bloomberg Finance LP

Władze Chin zdecydowały się na wyraźnie kroki w kierunku kontrolowania rynku gier wideo. Jednak wyniki tej decyzji okazują się szokujące. Od kiedy w życie weszły nowe wytyczne, na chińskim rynku nie pojawiła się żadna nowa produkcja. Winę za to ponosi między innymi zakaz promocji "zniewieściałych" mężczyzn, a także związków homoseksualnych.

Gry wideo są obecnie traktowane w chińskim prawie w taki sam sposób, jak każda inna forma sztuki, która to musi być zgodna z wartościami i ideologią wyznawanymi przez Komunistyczną Partię Chin. Z tego względu w wielu zachodnich grach, które trafiają na chiński rynek, wiele elementów jest cenzurowanych. Chodzi tu o nagość, krew, czy używki.

Problemy dotyczą jednak nie tylko przedstawiania tego typu treści, ale także samych funkcji gier. Te, w których możemy stanąć po stronie "zła", są dla Chińczyków wątpliwe moralnie. Podobnie ma się rzecz z grami, w których zabija się inne postacie. Można więc łatwo domyślić się, o jak dużej grupie wyłączonych produkcji mówimy.

W grach nie mogą pojawić się żadne treści, które miałyby prezentować historie hitlerowskich Niemczech czy też czasów imperialnej Japonii. W notatce prasowej napisano, że gry wideo nie mogą zmieniać historii, ani celowo prowokować kontrowersji, a postaci historycznych nie można przerabiać.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
chinygry wideocenzura
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.