Chiński rząd wznawia wydawanie licencji na gry. Po prawie roku przerwy

Władze Chin już od pewnego czasu wykazują dużą aktywność w kwestii kontrolowania rynku gier wideo. Wiąże to się z wieloma ograniczeniami, jeśli chodzi o ich dystrybucję. Teraz jednak wznowiono licencjonowanie.

Xi Jinping (Photo by Kevin Frayer/Getty Images)
Xi Jinping (Photo by Kevin Frayer/Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY | Kevin Frayer

12.04.2022 15:45

45 - tyle gier uzyskało odpowiednią, rządową licencję, dzięki czemu trafią do rąk chińskich graczy. Decyzja o dopuszczeniu nowych tytułów jest istotna, ponieważ tym samym kończy się "przestój" w licencjonowaniu wirtualnej rozrywki, który trwał od lipca ubiegłego roku. Ten mechanizm, to jeden z elementów chińskiej polityki wewnętrznej.

Licencję przyznano produkcjom autorstwa takich firm, jak X.D. Network Inc., BaiduiDreamSky, 37Games, Yoozoo Games, Shenzhen Zqgame, G-bits Network Technology. Na tej liście brakuje takich gigantów branży jak chociażby Tencent, który dość mocno odczuwa regulacje chińskiego rządu.

Być może jest to zapowiedź nadchodzących zmian. Restrykcyjna "polityka gamingowa" chińskich władz, nakłada szereg ograniczeń. Dość wspomnieć o zakazach streamowania dla osób poniżej 16 roku życia, czy też ograniczenia czasowe dla nieletnich. Tak wyglądają wytyczne dziesięcioletniego planu dbania o rozwój młodzieży.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.