Chiński rząd ogranicza czas grania dla osób poniżej 18 roku życia.

Strona głównaChiński rząd ogranicza czas grania dla osób poniżej 18 roku życia.
07.11.2019 12:53
Chiński rząd ogranicza czas grania dla osób poniżej 18 roku życia.
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Co można zrobić w 90 minut?

bEEdWekB

Doskonale pamiętam, jak podczas jednych wakacji rodzice wprowadzili zakaz na komputer. Wtedy dwie godzinny dziennie wydawało się niczym. “Co można zrobić przez tyle czasu? Nawet nie opłaca się włączać. Bez sensu.” - pewnie nie byłem odosobniony w tych przemyśleniach. Dziś dwie godziny to mój cały wolny czas, jaki mogę poświęcić na wyjście z dziewczyną do kina, poczytania książki czy obejrzenie jakiegoś anime na Netfliksie. I gdzieś tam na końcu są jeszcze gry. Jak to się priorytety zmieniły przez te kilkanaście lat.

325346242513352668

Skąd te restrykcje? Po tym, jak niedawno uzależnienie od gier wideo trafiło na listę Światowej Organizacji Zdrowia coraz więcej osób traktuje samo medium, jako problem, nie zauważając przy okazji, że tak naprawdę uzależnić można się od wszystkiego. Jakiś czas temu pisałem dla Was pozwie zbiorowym przeciwko Epic Games o braku informacji o możliwym uzależnieni się podczas rozgrywki w Fortnite’a.

325346242513483740

Kontrolę nad tym, czy użytkownicy w trakcie logowania podają prawdziwe dane ma sprawować system oparty na nazwiska, który jest opracowywany przy współpracy chińskich producentów gier i policji.

bEEdWekD

Bartek Witoszka

bEEdWelz