Chińscy piraci na rok dają sobie spokój z łamaniem gier

Połamali zęby na zabezpieczeniu Denuvo, ale wywieszenie białej flagi nazywają... eksperymentem.

Chińscy piraci na rok dają sobie spokój z łamaniem gier
Maciej Kowalik

Trudno nie roześmiać się w głos czytając takie tłumaczenia, ale spróbujmy. Pisaliśmy już o tym, że zabezpieczające Just Cause 3, FIFA 16, a ostatnio Rise of the Tomb Raider zabezpieczenie Denuvo jest dla piratów wielkim problemem. Złamanie go teoretycznie nie jest niemożliwe (bo co człowiek zabezpieczy, człowiek może złamać), ale wymaga takich nakładów pracy i zajmuje tyle czasu, że nie ma sensu z punktu widzenia pirata.

Miłośnicy grania za darmo trzymali kciuki za chińską grupę 3DM, ale ta złożyła właśnie broń.

Nowy rok rozpoczął się w Chinach wczoraj. To rok małpy.

Ale 3DM nie przyzna się, że wywiesza białą flagę, bo nie daje już rady z zabezpieczeniami. Zamiast tego grupa zapowiada, że wstrzymanie się od łamania gier to część eksperymentu, mającego sprawdzić jak piractwo wpływa na sprzedaż.

Tacy z nich badacze.

Niestety, jak słusznie zauważył Paweł - piractwo ma wiele twarzy. Fakt, że crack do gry nie będzie dostępny nie oznacza, że nie da się zagrać "na lewo" kupując konto z grą na przykład na Allegro.

No, ale z niecierpliwością oczekujemy wyników badania przeprowadzonego przez 3DM. Chiński rok koguta może zacząć się z przytupem.

[źródło: TorrentFreak]

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpiractwozabezpieczenia
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.