Chernobylite to finansowy sukces. Polska gra już na siebie zarobiła
Polacy potrafią tworzyć gry komputerowe, a Chernobylite jest tego żywym przykładem. Produkcja studia The Farm 51, której premiera odbyła się 28 lipca, zaczęła zarabiać na siebie jeszcze przed tym dniem, dzięki fazie early access.
The Farm 51 zarobiło na Chernobylitetarget="_blank"> już w fazie early access. Przed oficjalną premierą, która miała miejsce w lipcu, gra pozwoliła twórcom pokryć wszelkie koszty związane z jej stworzeniem. Według informacji płynących z firmy produkcja opowiadająca o tajemniczym pierwiastku zarobiła na siebie jeszcze w czerwcu.
Chernobylitetarget="_blank"> to udany projekt. Pod koniec czerwca gra wypracowała przychód na poziomie 7,87 miliona złotych, co oznacza, że zwróciły się już wtedy wszystkie koszty poniesione przez studio w trakcie produkcji. Premiera gry miała miejsce dopiero tydzień temu, więc można już śmiało założyć, że gra będzie finansowym sukcesem gliwickiej ekipy.
Według informacji, którymi podzieliło się The Farm 51, od momentu gdy gra trafiła do fazy wczesnego dostępu, sprzedano łącznie ponad 200 tysięcy jej egzemplarzy. Zwiastuny gry wyglądały bardzo klimatycznie, a biorąc pod uwagę, że pełna wersja gry na Steam kosztuje tylko 120 złotych, chętnych do zagrania w nią było więcej, niż w przypadku produkcji kosztujących tyle, co pełnoprawna gra AAA.
Do końca 2021 roku planowane jest wydanie kolejnych wersji gry - na konsole PlayStation 4 i Xbox One, a także na urządzenia nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X|S.