CD Projekt jeden pozew ma z głowy. Nie, nie chodzi o Cyberpunka 2077

CD Projekt jeden pozew ma z głowy. Nie, nie chodzi o Cyberpunka 2077

CD Projekt jeden pozew ma z głowy. Nie, nie chodzi o Cyberpunka 2077
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Adam Bednarek
09.04.2021 13:27

Lista problemów CD Projekt RED ostatnio jest może niewiele krótsza niż ta z błędami w Cyberpunk 2077. Spółka jednak wreszcie otrzymała dobrą wiadomość. Chodzi o wycofanie pozwu.

Na początku lutego pisaliśmy o klauzuli, która uniemożliwia sprzedawanie gier w innych sklepach taniej niż na Steamie. To właśnie na nią zwrócili uwagę kupujący na tej platformie i zarzuty skierowali do sądu. Pozew uderzał przede wszystkim w Valve, ale zamieszani byli też inni wydawcy - w tym właśnie CD Projekt RED. 

W pozwie czytamy o "nadużywaniu siły rynkowej poprzez wymaganie od twórców gier zawarcia w umowie dystrybucyjnej Steam klauzuli tzw. największego uprzywilejowania, na mocy której kontrahenci Valve mieliby zobowiązywać się wobec Valve, że cena gry na platformie Steam będzie taka sama, jak cena na innych platformach".

Dziś CD Projekt poinformował, że pozew wycofano. Entuzjastycznie zareagowała na to giełda, którzy zaczęli chętnie kupować akcje spółki. Odbicie to kolejna dobra wiadomość, bo w ostatnim czasie twórcy Cyberpunka 2077 na giełdzie głównie tracili.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)