Carmack: Nową generację zacznie Sony

Strona głównaCarmack: Nową generację zacznie Sony
12.08.2009 01:58
Carmack: Nową generację zacznie Sony
marcindmjqtx
marcindmjqtx

CD-Action przeprowadziło niedawno półgodzinny wywiad wideo z Johnem Carmackiem z id Software. Opowiada on w nim nie tylko o Rage, ale także o tym, jak widzi przyszłość branży.

Według Carmacka, jeden z producentów konsol może się pospieszyć i wydać konsolę kolejnej generacji wcześniej niż pozostali:

Spekulacje, co do tego, kto pierwszy wypuści konsolę następnej generacji są bardzo ciekawe i w zasadzie niezależne od kwestii technicznych. Możliwe, że zrobi to Sony, żeby tym razem zapobiec wyprzedzeniu ich przez konkurencję, jak to było w przypadku 360. Jako deweloperzy, naprawdę wolelibyśmy, aby aktualna generacja pożyła jak najdłużej. Chcielibyśmy, aby potrwało jeszcze trochę czasu, zanim pojawi się następna, ale podejrzewam, że stanie się tak wcześniej niż później.Sam nie jestem pewien, czy Sony to rzeczywiście najpewniejszy kandydat - w końcu firma ogłosiła niedawno, że zamierza wspierać PS3 przynajmniej do roku 2015. Poza tym wielu, jak Mark Rein, uważa, że projekty takie jak Natal czy nowe kontrolery Sony są w zasadzie odpowiednikiem nowej generacji. Ale może rzeczywiście zwycięży chęć dominacji nad generacją, jak w czasach PS2.

Oprócz tego, Carmack stwierdził, że kolejna generacja może być w całości oparta na dystrybucji cyfrowej gier, bez fizycznych nośników. Cóż, możecie mnie nazwać staroświeckim, ale ja jednak lubię mieć pudełko z grą na półce. Mam więc nadzieję, że jego przewidywania w tym względzie zbyt szybko się nie sprawdzą. Przyszłością według niego ostatecznie może się okazać cloud computing, w stylu OnLive czy Gaikai.

[via CD-Action]

327121417189939242
Udostępnij:
Komentarze (0)