wersja robocza

Capcom zalicza wielki wyciek. Znamy tytuły, kwoty i daty premier

Strona głównaCapcom zalicza wielki wyciek. Znamy tytuły, kwoty i daty premier
16.11.2020 16:31
Capcom na targach Tokyo Game Show 2017
Capcom na targach Tokyo Game Show 2017
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl

Listopad nie zaczął się szczęśliwie dla pracowników Capcomu. Z początkiem miesiąca z serwerów firmy wykradziono ponad 1 TB danych. Oto czego się dowiedzieliśmy.

bEKRhboB

Ciekawych wątków jest sporo. Najważniejszy to data premiery "Resident Evil Village", której do tej pory Capcom nie podał. Gra ma trafić na rynek w kwietniu. Co ciekawe, najnowsza odsłona cyklu trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Zanim do tego dojdzie, gracze otrzymają demo do wypróbowania tytułu.

Grze ma towarzyszyć bliżej niekreślony tryb battle royale, ukrywany pod roboczą nazwą "Project Highway" lub "Village Online".

Wielki przegląd horrorów. W to redakcja Polygamii gra na Halloween
Wielki przegląd horrorów. W to redakcja Polygamii gra na Halloween
bEKRhboD

Ale to nie wszystkie ciekawostki związane z serią "Resident Evil". Czwarta odsłona cyklu ma trafić bowiem na Oculus VR. Wśród danych znalazły się też konkretne liczby, jakie Google i Sony zapłaciło firmie Capcom za wyłączność na swoich platformach. I tak Google "Resident Evil 7" oraz nadciągający "Resident Evil Village" na Stadii pojawi się w zamian za 10 milionów dolarów.

Nieco mniej, bo 5 mln dol. za wersję VR "siódemki" oraz czasową wyłączność na dodatki, zapłaciło Sony.

Z danych wynika również, że Capcom pracuje obecnie nad grą o roboczej nazwie "Guillotine", która ma trafić w lutym na Nintendo Switch, a potem na pozostałe platformy. W maju ma z kolei zadebiutować projekt "Reiwa". Ponadto Capcom ma pracować nad grą "Shield", strzelanką, która powstaje z myślą o streamerach.

bEKRhboJ

Z kolei "Monster Hunter Rise" oraz "Monster Hunter Stories 2", które obecnie zostały zapowiedziane tylko na Nintendo Switch, mogą wkrótce trafić również na PC. Z danych wynika, że gra miała zadebiutować na "blaszakach" w październiku. Tak się oczywiście nie stało, ale nie można wykluczyć tego w przyszłości.

Drugi z tych tytułów – "Monster Hunter Stories 2" – ma ukazać się w czerwcu i będzie zawierać tryb dla jednego gracza, tryb wieloosobowy, a Capcom ma w planach dodatki darmowe oraz płatne, a także kosmetyczne mikrotransakcje.

Będzie reboot filmowego Resident Evil. Jest obsada i pierwsze szczegóły
Będzie reboot filmowego Resident Evil. Jest obsada i pierwsze szczegóły

Z oświadczenie Capcomu wynika, że w niepowołane ręce trafiły również dane dotyczące byłych i obecnych pracowników oraz informacje o klientach i partnerach biznesowych. Uchowały się natomiast dostępy do kart kredytowych giganta.

Udostępnij:
bEKRhbpz