Capcom przyznaje: jesienny wyciek dotknął ponad 16 tysięcy osób

Strona głównaCapcom przyznaje: jesienny wyciek dotknął ponad 16 tysięcy osób
13.01.2021 09:34
Capcom
Capcom
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl

W listopadzie z serwerów Capcomu zniknęło 1TB danych. Dziś firma przedstawia nowe dane. Wynika z nich, że włamanie już dotknęło 16 tysięcy osób. W sumie może być ich nawet 390 tys.

bEEbRqEl

Z listopadowego oświadczenia Capcomu wynikało, że w niepowołane ręce trafiły dane dotyczące byłych i obecnych pracowników oraz informacje o klientach i partnerach biznesowych. Uchowały się natomiast dostępy do kart kredytowych giganta.

Capcom zalicza wielki wyciek. Znamy tytuły, kwoty i daty premier
Capcom zalicza wielki wyciek. Znamy tytuły, kwoty i daty premier

Do ataku na Capcom przyznała się Ragnar Locker i zażądała od twórców gier okupu. Firma odmówiła, a do sieci zaczęły trafiać niektóre z wykradzionych danych.

bEEbRqEn

Dziś Capcom wraca do sprawy i publikuje wyniki związane ze śledztwem. Wśród wykradzionych plików były dane 16 tysięcy 415 osób: 9 tys. to byli pracownicy, niemal 4 tys. to osoby zatrudnione, a przeszło 3 tys. dotyczy partnerów biznesowych spółki. Do tego dochodzi nieokreślona liczba raportów sprzedażowych i finansowych.

Atak hakerów był skierowany na oddziały Capcomu w Japonii i Ameryce Północnej. W oby tych rejonach cały czas toczy się śledztwo, a spółka współpracuje z lokalnymi władzami nad doprowadzeniem ich do finału.

Liczby, które publikuje Capcom nie są jednak ostateczne. Spółka przyznaje, że osób, których dane mogły zostać wykradzione jest więcej. Dokładniej: 390 tys.

bEEbRqFj