Bunt w szeregach CD Projekt Red? Są doniesienia z wewnętrznego spotkania

Bunt w szeregach CD Projekt Red? Są doniesienia z wewnętrznego spotkania19.12.2020 09:49
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Źródło zdjęć: © CD Projekt Red

Minorowe nastroje w CD Projekt Red nie powinny dziwić. Ostra krytyka wersji konsolowych, lot koszący na giełdzie, w końcu wycofanie gry z cyfrowej dystrybucji PlayStation, a teraz – według anonimowych źródeł – rozczarowujące spotkanie z zarządem spółki.

"Rebelia wisi w powietrzu u polskiego wydawcy gier wideo CD Projekt Red" – donosi sensacyjnym tonem Jason Schreier, dziennikarz Bloomberga. I choć czuć w tym nieco przesady, coś może być na rzeczy.

Do Schreiera odezwali się rozgoryczeni pracownicy Redów, relacjonując przy okazji wirtualne spotkanie z zarządem spółki. Miały na nim padać "trudne" pytania. Domagali się odpowiedzi o reputację studia, nierealne terminy wydania gry i niekończące się nadgodziny. Do spotkania miało dojść jeszcze przed ustaleniami z Sony, w ramach których, gra została tymczasowo wycofana z cyfrowej dystrybucji. I ta informacja miała być odpowiedzią na część z zadanych pytań.

Wątpliwości było więcej. Jeden z pracowników miał zapytać zarząd, dlaczego informował w styczniu, że gra jest "kompletna i grywalna", jeśli nie miało to zbyt wiele wspólnego z prawdą. W odpowiedzi usłyszał, że firma weźmie na siebie odpowiedzialność. Cokolwiek to znaczy.

Zdaniem Schreiera, który powołuje się na głosy byłych i obecnych pracowników CD Projekt Red, termin wydania "Cyberpunka 2077" od dawna był nierealny. Spółka nie komentuje tych doniesień.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)