wersja robocza

Minorowe nastroje w CD Projekt Red nie powinny dziwić. Ostra krytyka wersji konsolowych, lot koszący na giełdzie, w końcu wycofanie gry z cyfrowej dystrybucji PlayStation, a teraz – według anonimowych źródeł – rozczarowujące spotkanie z zarządem spółki.

bESMCflx

"Rebelia wisi w powietrzu u polskiego wydawcy gier wideo CD Projekt Red" – donosi sensacyjnym tonem Jason Schreier, dziennikarz Bloomberga. I choć czuć w tym nieco przesady, coś może być na rzeczy.

Do Schreiera odezwali się rozgoryczeni pracownicy Redów, relacjonując przy okazji wirtualne spotkanie z zarządem spółki. Miały na nim padać "trudne" pytania. Domagali się odpowiedzi o reputację studia, nierealne terminy wydania gry i niekończące się nadgodziny. Do spotkania miało dojść jeszcze przed ustaleniami z Sony, w ramach których, gra została tymczasowo wycofana z cyfrowej dystrybucji. I ta informacja miała być odpowiedzią na część z zadanych pytań.

Cyberpunk 2077 wycofany z PS Store. Będą zwroty za cyfrowe wersje [Aktualizacja]
Cyberpunk 2077 wycofany z PS Store. Będą zwroty za cyfrowe wersje [Aktualizacja]
bESMCflz

Wątpliwości było więcej. Jeden z pracowników miał zapytać zarząd, dlaczego informował w styczniu, że gra jest "kompletna i grywalna", jeśli nie miało to zbyt wiele wspólnego z prawdą. W odpowiedzi usłyszał, że firma weźmie na siebie odpowiedzialność. Cokolwiek to znaczy.

Zdaniem Schreiera, który powołuje się na głosy byłych i obecnych pracowników CD Projekt Red, termin wydania "Cyberpunka 2077" od dawna był nierealny. Spółka nie komentuje tych doniesień.

bESMCfmv