Brak kabla HDMI daje ogromne możliwości, czyli MS o obniżce ceny

Brak kabla HDMI daje ogromne możliwości, czyli MS o obniżce ceny27.08.2009 17:33
Brak kabla HDMI daje ogromne możliwości, czyli MS o obniżce ceny
marcindmjqtx

W związku z zapowiedzianą dzisiaj i spodziewaną od dawna obniżką ceny Elite i końcem modelu Pro zadaliśmy polskiemu oddziałowi Microsoftu kilka pytań. Wywiad możecie przeczytać w rozwinięciu. Jest tam trochę o tym, jak wiele możliwości daje nam na przykład brak kabla HDMI...

Przepraszam, ale ten ruch wymaga paru słów komentarza. Zawsze strasznie mi się podobało, że kupując pudełko z konsolą Microsoftu w zasadzie mam wszystko co potrzebuję. Okablowanie, pada, headset i miesiąc LIVE za darmo. Była to niewątpliwa zaleta, jeżeli popatrzeć na konkurencję, gdzie pójście nieprzygotowanym do sklepu kończyło się szybkim doń powrotem po kable itd (w tym czasie na szczęście można było już zacząć ładować SIXAXISA). Teraz zaś MS zaczyna równać w dół, co jest naprawdę słabe. "Kto daje i zabiera, ten się w piekle poniewiera" - jak mówi mądrość przedszkolna. Wstyd MS. Czy to są naprawdę aż tak duże oszczędności dla firmy?

Wracając do głównego wątku - znajdziecie w nim informacje o nowej strategii z modelami konsoli, czym różni się nowy Elite od starego i o tym, kiedy tak naprawdę kończy się lato. Zapraszamy.

Skąd zmiana strategii? Były 3 modele, teraz są 2. Co się zmieniło?

Patrząc z dłuższej perspektywy widać jak bardzo zmienił się Xbox 360 od momentu swej premiery. Wprowadzenie zmienionej wersji menu konsoli NXE oraz nowych gier, w które można pograć z cała rodziną (jak np. Lips) to najbardziej widoczne zmiany. Od dzisiaj, mając w ofercie dwa modele konsol nasza oferta jest bardziej przejrzysta i prosta. Uważam, że pozwoli to jeszcze lepiej trafiać do nowych klientów, którzy do tej pory nie mieli styczności z gamingiem, lub był to kontakt bardzo ograniczony.

Czy działania konkurencji miały wpływ na wasze akcje?

Wszyscy działamy w tych samych warunkach ekonomicznych. Ostatnie ruchy konkurencji nie były dla nas niespodzianką. To naturalne, że konsole tanieją na przestrzeni całego cyklu ich życia.

Czy Xbox 360 Elite to ten sam Elite, który był wcześniej, czy może zawartość pudełka się zmieniła? Jeżeli tak, to co jest innego i dlaczego?

W porównaniu do obecnych na rynku wersji, nowy zestaw Xbox 360 Elite zawierać będzie 120 GB dysk twardy, bezprzewodowy kontroler, kabel Internetowy, headset oraz kabel kompozytowy. Tym samym  zrezygnowaliśmy z dodawania kabla typu HDMI oraz komponent. Ma to oczywisty związek z wprowadzeniem lepszej oferty cenowej dla naszych przyszłych Klientów. Teraz zakup odpowiedniego kabla zależy od woli i preferencji nowego posiadacza Xbox 360 tak, aby mógł dobrać sobie ten, który spełnia jego wymagania.

Czy możemy się spodziewać modelu Super-Elite?

W tej chwili nie mamy żadnych wiadomości na temat nowych wersji konsoli Xbox 360.

Microsoft mówił jakiś czas temu, że w lecie poznamy odpowiedź na pytanie, czy LIVE będzie w Polsce? Czy ta obietnica dalej jest aktualna i na który koniec lata mamy patrzeć? Astronomiczny? Kalendarzowy?

Zdajemy sobie sprawę, jak ważna dla Polskich graczy jest oficjalna informacja na temat usługi Xbox Live. Microsoft pracuje nad tym zagadnieniem i mamy nadzieje, że w przeciągu kilku najbliższych miesięcy będziemy mogli Wam przekazać więcej szczegółów na ten temat.

Na pytania odpowiadał:

Jakub Mirski, Marketing Manager, Microsoft.

Pytania zadawał

Piotr Gnyp

326913652442753303
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)