Borderlands po raz pierwszy z cross playem! Użytkownicy Xboksów i PlayStation zagrają razem

Borderlands po raz pierwszy z cross playem! Użytkownicy Xboksów i PlayStation zagrają razem

Tiny Tina's Wonderlands
Tiny Tina's Wonderlands
15.03.2022 10:12

Tiny Tina's Wonderlands umożliwi graczom wspólną rozgrywkę niezależnie od posiadanej platformy. Wcześniej wprowadzeniu cross playa sprzeciwiało się Sony.

Tiny Tina's Wonderlands, które trafi do sprzedaży już 25 marca, to spinoff serii Borderlands. Będzie to jednocześnie bezpośrednia kontynuacja Borderlands 2: Tiny Tina's Assault on Dragon Keep - samodzielnego DLC do drugiej części serii.

Podobnie jak inne części Borderlands, Tiny Tina's Wonderlands będzie looter-shooterem, mocno nastawionym na rozgrywkę w trybie kooperacji. Nic dziwnego więc, że twórcom zależało, by fani mogli grać razem bez względu na posiadaną platformę.

Tiny Tina's Wonderlands trafi do sprzedaży 25 marca z pełnym cross playem na wszystkich platformach w dniu premiery, w tym na PlayStation. Niesamowita robota inżynierów z Gearbox i podziękowania dla naszych partnerów w 2K Games i właścicieli platform, w tym Sony, za pracę z nami nad tym.

Napisał na Twitterze Randy Pitchford. Wymienienie przez niego konkretnie Sony nie dziwi - od dawna wiadomo, że to właśnie ta firma najbardziej sprzeciwiała się wprowadzeniu rozgrywek pomiędzy platformami w poprzednich częściach serii i w wielu innych grach.

W maju zeszłego roku Pitchford winą za brak cross playa w Borderlands 3 obarczał wydawcę gry. Dość jasne było wtedy, że tak naprawdę hamulcowym jest tu Sony. Tim Sweeney, szef Epica, zwracał przy okazji uwagę na to, że producent PlayStation chciał pobierać od wydawcy Fortnite dodatkowe opłaty za wprowadzenie tej funkcji.

W końcu jednak Sony udało się jakoś przekonać i Tiny Tina's Wonderlands dostanie cross playa. Pitchford dodał przy okazji, że według niebo nieuniknione jest również wprowadzenie tej funkcji w Borderlands 3. Wygląda więc na to, że ta smutna saga dobiegła końca.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)