Bloober Team podpisuje umowę z Draw Distance. Nowa gra w fazie produkcyjnej

Bloober Team podpisuje umowę z Draw Distance. Nowa gra w fazie produkcyjnej

The Medium
The Medium
Źródło zdjęć: © Bloober Team
13.02.2023 14:14

Bloober Team podpisuje umowę z Draw Distance i tym samym rozpoczyna się faza produkcyjna nowej gry. Projekt o kodowym tytule "M" ma sprawić, że "rynek jak i gracze będą ogromnie zaskoczeni".

Kolejne doniesienia z obozu Bloober Team, któremu powierzono prace nad Silent Hill 2 Remake. Krakowskie studio podpisuje umowę z Draw Distance, w ramach której autorzy m.in. Serial Cleaners stworzą nową grę do portfolio "mistrzów horroru".

Gra o kodowym tytule "M" to zupełnie nowy projekt, który teraz opuszcza trwającą ponad rok fazę pre-produkcyjną. Niestety, na tym etapie musimy zadowolić się strzępkami informacji; planowana data premiery projektu "M" to rok 2024 r.

Bloober Team posiada blisko 35 proc. akcji w Draw Distance, a decyzja o wyborze akurat tego partnera nie była przypadkowa.

Myśleliśmy o współpracy już wcześniej, ale do tej pory nasze projekty nie były ze sobą kompatybilne. Traktowaliśmy Draw Distance jako niezależną od nas firmę z zupełnie odmienną strategią. Nie jest też tajemnicą, że nie zawsze zgadzaliśmy się z decyzjami spółki. Jednak droga, którą przeszła firma prowadzona przez Michała Mielcarka, a także jej osiągnięcia, porażki i doświadczenie spowodowały, że nastąpił przełomowy moment nie tylko w naszych relacjach, ale przede wszystkim w jej historii. To już dojrzały zespół, świadomy swych atutów, ale i ograniczeń, pełen pasji oraz wspaniałych ludzi, których celem jest odciśnięcie swego znaku w historii gier. Jestem przekonany, że projekt M we współpracy z nami da szansę na to zespołowi Draw Distance.

Piotr Babieno Bloober TeamPiotr BabienoPrezes Zarządu Bloober Team

Prezes Bloober Team podkreśla, że studio nie wybiera partnerów ze powodu przynależności do grupy kapitałowej, lecz ze względu "na jakościowe możliwości produkcyjne", które najwidoczniej Draw Distance posiada.

Niestety, na tym etapie nie poznamy więcej szczegółów. Być może więcej informacji o projekcie "M" usłyszymy 7 marca 2023 r., kiedy to Bloober Team zaprezentuje założenia swojej strategii na lata 2023-2027.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)