Blog tygodnia: Hidden Palace Zone (autor: Kurasiu)

Strona głównaBlog tygodnia: Hidden Palace Zone (autor: Kurasiu)
09.02.2013 11:06
Blog tygodnia: Hidden Palace Zone (autor: Kurasiu)
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Witajcie w nowym cyklu poświęconym naszej prężnej społeczności. Liczba blogów i wpisów na nich rośnie błyskawicznie, więc postanowiliśmy regularnie wyławiać dla was te najciekawsze.

Na pierwszy ogień idzie Kurasiu, który pisze "i o lepszych grach jak i o tych gorszych, ale przede wszystkim - niczym Hidden Palace z StH2 - o grach o których większość mogła nie słyszeć".

Polecamy waszej uwadze dwa wpisy poświęcone faktycznie wiekowym grom:

The Journeyman Project

TJP był jedną z pierwszych przygodówek, którą wydano na świeżym formacie - płycie CD. 600 megabajtów pojemności pozwoliło magikom z Presto Studios rozwinąc skrzydła i stworzyć coś, czego wcześniej nie można było zobaczyć w grach. Widok z pierwszej osoby, grafika złożona z prerenderowanych teł, sporo wstawek wideo (zarówno pełnoekranowych jak i wyświetlanych na monitorach czy bilbordach w grze), digitalizowany dźwięk, speeche i muzyka - płytka z TJP była wyładowana tymi dobrodziejstwami po brzegi.  Nie od parady gra była reklamowana jako „The World's First Photorealistic Adventure Game!” [link do wpisu]

Albion

A sam świat Albionu tętni życiem - 24-godzinny zegar, cykle dnia i nocy, głód głównych bohaterów i potrzeba jedzenia oraz odpoczynku, postacie kręcące się po mieście tylko w określonych porach - wszystko to, czego powinno się wymagać od dobrego RPGa. A jeżeli dołożymy jeszcze do tego możliwość sprawdzenia każdego kąta danego budynku (gdyż Albion korzysta zarówno z klawiatury jak i myszki), zajrzenia do szafek, oglądania różnorakich przedmiotów, mebli, stylów architektonicznych - świat Albionu zaprawdę został wyciosany z dbałością o nawet najmniejsze detale. [link do wpisu]

Oraz notkę dotyczącą genezy nazwy bloga. Nawet z niej można dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Dobra robota Kurasiu, oby tak dalej!

PS Resztę naszych blogerów także zachęcamy do pisania interesujących notek. Często piszecie w mailach, że marzy wam się praca w redakcji zajmującej się grami. Ciekawy blog, to bardzo dobry pierwszy krok w tym kierunku. Jeśli chcecie zwiększyć swoje szanse na wyróżnienie piszcie bez błędów i o ciekawych rzeczach. Łaskawszym okiem patrzymy na wpisy nie będące jedynie zajawkami tekstów z innych blogów.

Redakcja

327243780808594233
Udostępnij:
Komentarze (0)