Blizzard poszukuje pracowników znających uniwersum Diablo

Strona głównaBlizzard poszukuje pracowników znających uniwersum Diablo
18.01.2019 17:02
Blizzard poszukuje pracowników znających uniwersum Diablo
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Zdaje sie, że tym razem chodzi wreszcie o grę na duże platformy.

bEKRfHud

Sporo nieciekawych rzeczy wydarzyło się ostatnio w związku z Activision Blizzard, ale firma dała niedawno kolejny sygnał, że Diablo 4 powstaje. O grze mówi się już od jakiegoś czasu, a według doniesień Jasona Schreiera z Kotaku, gra jest w produkcji już od czasu premiery Reaper of Souls. Głównym powodem opóźnień miało być to, że Blizzard testował implementację perspektywy pierwszoosobowej do gry i ostatecznie wycofał się z tych eksperymentów. Teraz natomiast na stronie firmy pojawiła się nowa oferta pracy w zespole odpowiedzialnym najprawdopodobniej za Diablo 4.

325460189337892828

Firma poszukuje nowego projektanta questów, a z ogłoszenia wynika, że miałby on zająć się nie tylko rozgrywką,ale i towarzyszącym jej tłem fabularnym. Ważna będzie umiejętność przekładania fabuły na gameplay. Na liście wymagań poza umiejętnościami technicznymi, Blizzard zamieścił przykładowo dobrą znajomość uniwersum. Wygląda na to, że gra będzie nieco mroczniejsza od poprzedniczki, bo na liście oczekiwań pojawiła się też znajomość horroru gotyckiego.

bEKRfHuf

Wymagane jest też doświadczenie z konsolowymi oraz pecetowymi RPG, co wskazuje, że chodzi raczej o większy projekt. To zresztą niejedyna oferta związana z Diablo, jaka ostatnio pojawiła się na stronie firmy. Czekamy zatem na efekty i oby nie było to kolejne rozczarowanie w stylu Immortala.

Krzysztof Kempski

Udostępnij:
bEKRfHvb