Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Bez zaskoczenia – Fortnite tytułem startowym na PS5 i Xbox Series X

Strona głównaBez zaskoczenia – Fortnite tytułem startowym na PS5 i Xbox Series X
14.05.2020 10:50
Bez zaskoczenia – Fortnite tytułem startowym na PS5 i Xbox Series X
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bDJCcAdi

Migracja gry na Unreal Engine 5 nastąpi jednak w połowie 2021 roku.

bDJCcAcB

Wczorajsza prezentacja dema technologicznego Unreal Engine 5 to nie tylko zachwyty nad szczegółowością oferowanej grafik i poziomem płynności, jaki zaoferuje nowa wersja silnika Epic Games. Podczas streama w ramach Summer Game Fest (pełna rozpiska nadchodzących transmisji dostępna tutaj) Time Swinney, szef wspomnianej firmy, zdradził również, że Fortnite pojawi się na konsolach nowej generacji w chwili ich startu.

Unreal Engine 5 Revealed! | Next-Gen Real-Time Demo Running on PlayStation 5

Nie powinno to absolutnie nikogo dziwić, bowiem już wcześniej taką deklarację złożyli twórcy Call of Duty: Warzone, które – zdawać by się mogło – z przepełnionej "niszy", jaką są gry battle royale, wykroiło sobie całkiem pokaźny kawałek z tego tortu, przyciągając do zabawy 60 milionów graczy. Logicznym wydaje się więc ruch Epica, który dalej będzie skupiał się na rozwijaniu swojej kury znoszącej złote jaja.

bDJCcAcD

Dostępność na nowych konsolach nie oznacza, że gra przejdzie znaczący lifting graficzny; przynajmniej nie od razu – twórcy już teraz zapowiadają migrację na świeżo zaprezentowany silnik, ale nastąpi ona dopiero w połowie przyszłego roku, a sam Unreal Engine 5 zostanie udostępniony w "wersji zapoznawczej" na początku przyszłego roku.

325314967887099868

Bartek Witoszka

bDJCcAdz