Bez zaskoczenia – Fortnite tytułem startowym na PS5 i Xbox Series X

Bez zaskoczenia – Fortnite tytułem startowym na PS5 i Xbox Series X
Bartosz Witoszka

14.05.2020 10:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Migracja gry na Unreal Engine 5 nastąpi jednak w połowie 2021 roku.

Wczorajsza prezentacja dema technologicznego Unreal Engine 5 to nie tylko zachwyty nad szczegółowością oferowanej grafik i poziomem płynności, jaki zaoferuje nowa wersja silnika Epic Games. Podczas streama w ramach Summer Game Fest (pełna rozpiska nadchodzących transmisji dostępna tutaj) Time Swinney, szef wspomnianej firmy, zdradził również, że Fortnite pojawi się na konsolach nowej generacji w chwili ich startu.

Unreal Engine 5 Revealed! | Next-Gen Real-Time Demo Running on PlayStation 5

Nie powinno to absolutnie nikogo dziwić, bowiem już wcześniej taką deklarację złożyli twórcy Call of Duty: Warzone, które – zdawać by się mogło – z przepełnionej "niszy", jaką są gry battle royale, wykroiło sobie całkiem pokaźny kawałek z tego tortu, przyciągając do zabawy 60 milionów graczy. Logicznym wydaje się więc ruch Epica, który dalej będzie skupiał się na rozwijaniu swojej kury znoszącej złote jaja.

Dostępność na nowych konsolach nie oznacza, że gra przejdzie znaczący lifting graficzny; przynajmniej nie od razu – twórcy już teraz zapowiadają migrację na świeżo zaprezentowany silnik, ale nastąpi ona dopiero w połowie przyszłego roku, a sam Unreal Engine 5 zostanie udostępniony w "wersji zapoznawczej" na początku przyszłego roku.

Obraz

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)