Bethesda wylosuje prawo do kupna karty graficznej. Smutne, ale prawdziwe

Strona głównaBethesda wylosuje prawo do kupna karty graficznej. Smutne, ale prawdziwe
25.06.2021 12:22
RTX 3080 Ti
RTX 3080 Ti
Źródło zdjęć: © nvidia.com

Sytuacja na rynku kart graficznych jest beznadziejna - chciałoby się sparafrazować jednego z polskich polityków. Jest na tyle źle, że Bethesda przygotowała loterię, w której wygraną jest… możliwość kupna GeForce RTX 3080 Ti.

bEqEkNmd

Kupno karty graficznej nie powinno być procesem skomplikowanym. Chcielibyśmy wejść do sklepu, kupić kartę i pójść do domu. Niestety, pandemia koronawirusa w połączeniu ze wzrostem popularności kryptowalut, skutecznie wymiotły GPU ze sklepów. W związku z tym Bethesda przygotowała nietypowe rozwiązanie.

Otóż firma odpowiedzialna za takie serie jak Fallout czy The Elder Scrolls zdecydowała się przygotować specjalny zestaw o nazwie Doom Eternal GeForce RTX 3080 Ti Limited Edition Demon Slayer Bundle. W jego skład wchodzi karta graficzna GeForce RTX 3080 Ti, gra Doom Eternal Deluxe Edition na Steam, figurka i maskotka Slayera, koszulka, plecak oraz podkładka pod mysz.

Doom Eternal + RTX 3080 Ti
Doom Eternal + RTX 3080 Ti

Nie da się ukryć, że główną gwiazdą tego zestawu jest oczywiście RTX. Reszta to co najwyżej ciekawe dodatki. Ile trzeba będzie zapłacić za taki komplet? 1399,99 euro, czyli około 6300 złotych. Jednak nie można go tak po prostu kupić. Najpierw musimy wygrać prawo kupna zestawu Doom + Nvidia.

bEqEkNmf

Trudno w rozsądny sposób komentować takie podejście. Sytuacja na rynku jest na tyle zła, że firmy pod płaszczem sprawiedliwości decydują się na losowanie możliwości zakupu karty graficznej. Oczywiście do zestawu dorzucone są gadżety, które pewnie dla wielu chętnych będą sprawą marginalną.

Kiedy doczekamy się unormowania cen na rynku? A może niebawem wrócimy do praktyk znanych z PRL-u, kiedy to w podobny sposób uzyskiwało się chociażby prawo do kupna samochodu. Miejmy nadzieję, że ten okres minie jak najszybciej i w końcu będziemy mogli cieszyć się swobodnym dostępem do dóbr.

bEqEkNnb