Battlefield 2042 z aktualizacją. Powstrzyma odpływ graczy?

Battlefield 2042
Battlefield 2042

02.12.2021 11:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Battlefield 2042 szybko traci na popularności. W pierwszych dwóch tygodniach od premiery w grze jest o blisko 70 procent mniej osób niż w pierwszych dniach życia produkcji. EA wydało właśnie trzecią aktualizację, która ma poprawić doznania graczy.

Battlefield 2042 na premierę wykręcał przyzwoite liczby. W tytule bawiło się maksymalnie 100 tysięcy graczy jednocześnie. Z biegiem czasu produkcja zaliczyła spore spadki. W ciągu niecałych dwóch tygodni od premiery wynik ten wyraźnie się zmniejszył. W ciągu ostatniej doby jednocześnie grało maksymalnie nieco ponad 30 tysięcy osób.

Choć nie jest to wynik dramatyczny, to spadek jest wyraźny. Winę za to ponosi nic innego, jak jakość samej produkcji. Oceny najnowszej odsłony Battlefielda na Steam są w większości negatywne. 2 grudnia 2021 roku tylko 35 procent opinii było pozytywnych, co samo w sobie świadczy o problemach gry.

Battlefield 2042 - aktualizacja

Nadzieję dla graczy i twórców stanowi nowa aktualizacja opatrzona numerem 3, która została udostępniona na wszystkich platformach. Jej głównym celem jest usunięcie licznych błędów i problemów, które występowały w grze. Twórcy mówią o naprawieniu ponad 150 usterek. Ale przynosi też nowe funkcje.

Chodzi tu między innymi o misje tygodniowe. Gracze każdego tygodnia otrzymają trzy unikatowe misje do wykonania. Za wykonanie całego kompletu otrzymać można unikalny przedmiot kosmetyczny.

EA zapowiada, że jeszcze w grudniu pojawią się aktualizacje poprawiające balans i usuną kolejne błędy. Pełna informacja na temat najnowszej aktualizacji dostępna jest na stronie EA.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)