Back 4 Blood gotowe. Twórcy ogłosili złoty status

Back 4 Blood gotowe. Twórcy ogłosili złoty status12.08.2021 13:41
Back 4  Blood
Back 4 Blood
Źródło zdjęć: © Steam

Back 4 Blood otrzymało złoty status. Oznacza to, że gra jest już gotowa i może trafiać do tłoczni. Biorąc pod uwagę datę premiery najnowszej produkcji Turtle Rock Studios, można być zaskoczonym.

Back 4 Blood jest już ukończone. Tak twierdzą twórcy, którzy za pomocą mediów społecznościowych poinformowali, że ich najnowsza gra osiągnęła status złoty. Oznacza to, że produkcja Turtle Rock Studios może być już tłoczona na płytach i nie powinna zawierać większych błędów lub niedociągnięć.

Taki komunikat nie jest niczym wyjątkowym. Dziwi natomiast czas, w którym został on opublikowany. W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się raczej do tego, że studia deweloperskie do ostatnich dni walczą o to, by dana gra była grywalna w wersji pudełkowej, a mimo to "na dzień dobry" jesteśmy obdarowani wielkim patchem, który łata liczne niedoróbki.

Złoty status Back 4 Blood został ogłoszony na 2 miesiące przed planowaną premierą, która ma mieć miejsce 12 października 2021 roku. Tworzenie gier z takim zapasem czasowym to praktyka rzadko spotykana, ale z pewnością gracze by się nie obrazili, gdyby stała się znacznie częściej stosowana przez studia deweloperskie.

Pozostawienie tak dużego zapasu czasowego przez twórców gry daje możliwość uniknięcia crunchu, który niestety jest w branży gier zjawiskiem zbyt często spotykanym, ale także jest korzystne dla graczy. Więcej czasu na stworzenie gry, to lepsza gra w dniu premiery.

Twórcy Back 4 Blood, czyli Turtle Rock Studios odpowiadali za pierwszą część Left 4 Dead. W przypadku swojej najnowszej produkcji wprost nawiązują do kultowej strzelanki sprzed lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)