Aukcja z wykradzionymi danymi CD Projekt zakończona. Cena mogła sięgnąć 7 mln dolarów

Strona głównaAukcja z wykradzionymi danymi CD Projekt zakończona. Cena mogła sięgnąć 7 mln dolarów
11.02.2021 15:55
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Źródło zdjęć: © CD Projekt Red

W czwartkowy poranek pisaliśmy o aukcji z wykradzionymi danymi z serwerów CD Projekt Red. Teraz okazuje się, że ktoś skorzystał z opcji "kup teraz". Cena miała wynieść 7 milionów dolarów.

Grupa hakerska, która przyznaje się do przeprowadzanego ataku miała w jego trakcie przejąć kody źródłowe "Cyberpunka 2077" oraz niepublikowanej wcześniej wersji "Wiedźmian 3". Aukcja trafiła do darkwebu, a cena wywoławcza wynosiła okrągły milion dolarów.

Atak na CD Projekt Red. Skradzione dane mogły już trafić na aukcję
Atak na CD Projekt Red. Skradzione dane mogły już trafić na aukcję

Wystawienie danych na sprzedaż jest pokłosiem decyzji CD Projekt Red o nieopłacaniu okupu, którego zażądali cyberprzestępcy.

Jak informuje IGN, KELA, organizacja monitorująca darkweb, że transakcja została już zamknięta. Aukcja osiągnęła status "satysfakcjonującej oferty", która miała wynieść 7 milionów dolarów.

Ta sama organizacja informuje, że wykupiony pakiet danych miał zawierać kody źródłowe gier "Cyberpunk 2077", "Wiedźmin 3" oraz "Gwint".

Na Polygamii nie znajdziecie linków do ukradzionych CDPR materiałów, nazw stron, z których można je pobrać oraz wrażliwych dla pojedynczych osób danych.

Udostępnij:
Komentarze (22)