Atari powraca! Czy legendarna firma zaskoczy graczy?

Atari powraca! Czy legendarna firma zaskoczy graczy?

Atari powraca! Czy legendarna firma zaskoczy graczy?
07.07.2021 10:08

Zajmujący się grami oddział Atari poinformował o zmianach swojej strategii rynkowej. Od teraz zajmować ma się wysokobudżetowymi grami na PC i konsole.

Założone aż w 1972 Atari w trakcie swojego istnienia na rynku przeszło szereg transformacji. Poczynając od prominentnego producenta konsol, przez ważnego wydawcę na rynku (po przejęciu przez Infogrames), aż po firmę, z której lat świetności pozostała jedynie nazwa.

W ostatnich latach firma zajmowała się szeregiem inicjatyw nie do końca związanych z grami. Zaangażowała się w budowę kasyna w Afryce. Próbuje szczęścia na rynku kryptowalut. Weszła również w produkcję treści telewizyjnych. Z gier pozostały zaś jedynie produkcje na urządzenia mobilne.

To ma się teraz zmienić. Atari ma powrócić do gier "premium" na konsole i komputery osobiste. W zamierzeniu pomóc ma to również wydanej w tym roku konsoli firmy - Atari VCS.

Naszym zamiarem w przypadku każdego doświadczenia growego jest zapewnienie dostępnych i pełnych radości chwil mającej znaczenie rozgrywki. To jest rdzeń Atari i coś, co łączy naszą historię z naszą przyszłością. Dlatego uważamy, że gry premium lepiej reprezentują ten rodzaj podejścia do grania i nasze DNA.

Powiedział CEO Atari, Wade J. Rosen. Dodał, że jego firma zamierza w pełni wykorzystać swój katalog ponad 200 growych marek, by wypracować sobie silną pozycję na wszystkich platformach.

Atari VCS
Atari VCS

Pierwsze tytuły znajdują się już ponoć w produkcji. Co z tego wszystkiego wyjdzie - zobaczymy, chociaż patrząc na losy Atari można pozostawać sceptycznym.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)