"Atak" na Walmart. Klienci rzucili się na karty Pokemon

Nieraz widzieliśmy tłumy walczące o tanią elektronikę, czy markowe ubrania, które pojawiają się w ograniczonej liczbie w polskich dyskontach. Mimo to trudno sobie wyobrazić tłum wyczekujący pod sklepem i rzucający się w chaosie na karty z Pokemonami.

Klienci rzucili się na karty Pokemon
Klienci rzucili się na karty Pokemon
Źródło zdjęć: © Twitter.com | Big B Cards

23.05.2021 11:23

Do takiego niecodziennego zdarzenia doszło w jednym ze sklepów sieci Walmart w Pensylwanii (USA). Jeden z klientów opublikował nagranie, na którym widać jak kilkanaście osób czeka na otwarcie sklepu, a następnie rzuca się do wyścigu o kolekcjonerskie karty Pokemon.

W rozmowie z Kotaku autor nagrania zwrócił uwagę, że zna część z tych osób i wie, że na co dzień tak się nie zachowują. Przyznał, że nigdy nie widział, by rzucali się w taki sposób na karty i zawsze zachowywali się z szacunkiem i spokojem podczas takich zakupów.

Tym razem zadziałał jednak efekt tłumu i kiedy pierwsze osoby zaczęły podbiegać i wyprzedzać innych, wszyscy ruszyli i w chaosie zaczęli "walczyć" o karty. Sami pracownicy sklepu, według relacji świadka, również byli zaskoczeni takim zachowaniem klientów.

Z jednej strony to zaskakujące, ale z drugiej - trudno się dziwić, jeśli rzadkie karty Pokemon są sprzedawane za gigantyczne pieniądze. Widać, że kolekcjonerzy mogą zrobić bardzo wiele, by trafiły one w ich ręce. Miejmy tylko nadzieję, że w czasie "bitwy" w Walmarcie nikt nie ucierpiał, a paczek z kartami starczyło dla każdego.

Do całej sytuacji doszło z powodu częstych braków kart Pokemon w sklepach. Niestety ma na to wpływ zarówno trwająca pandemia, jak i rosnąca popularność samej gry. To ostatnie jest efektem działania streamerów na Twitchu i scalperów.

Pobierz aplikację Pokemon Go na urządzenia z systemem Android lub iOS.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.