Alien: Isolation nową, darmową grą w Epic Games Store

Alien: Isolation nową, darmową grą w Epic Games Store

Obcy: Izolacja
Obcy: Izolacja
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Barnaba Siegel
21.12.2020 17:00, aktualizacja: 02.03.2022 23:07

Świąteczna fiesta trwa, Epic Games Store nadal rozdaje gratisowe produkcje. Od dziś do wtorku o 16:59 można odebrać za darmo Alien: Isolation, czyli znakomity horror w świetnie znanym uniwersum "Obcego".

Od 17 grudnia do 1 stycznia Epic Games Store rozdaje prezenty. Do tej pory była to najczęściej jedna lub dwie gry co tydzień. Teraz nowość wpadnie nam każdego dnia do Nowego Roku o 17:00. Pierwszą grą było "Cities: Skylines. Dziś gratisem jest "Alien: Isolation".


"Obcy: Izolacja" to perełka wśród gier ze świata "Obcego". Na pozór opuszczona baza kosmiczna, w środku ślady masakry, nieliczni ocaleni i pojedyncze, działające urządzenia. W przeciwieństwie do wielu nastawionych na akcję tytułów, ten zdecydowanie poszedł w stronę budowania grozy w stylu "Dead Space'a".

"Alien: Isolation" to przede wszystkim klimat zaszczucia. Parcie na przód z oddechem potwora krążącego gdzieś po statku, korytarzami czy wentylacją. W lokalizacji potwora pomaga nam podręczny radar - ale sam fakt tego, że coś zaczyna nam pikać, wcale nie poprawia naszego nastroju. Z kolei miłe nawiązania do stylistyki VHS nadają fajny klimat rodem z seansu najstarszych części "Obcego".

Darmowe gry w Epic Games Store - przecieki

Niedługo potem, jak EGS ogłosił, że będzie rozdawał prezenty, pojawiły się mityczne przecieki. Czegoś to nie prognozowano! "Dying Light". "Far Cry 5". "Wiedźmin 3". Nic z tego.

Ale do sieci trafiła jeszcze jedna lista. I na razie wszystko sprawdziło się z niej co do joty. Zamiast produkcji AAA będzie porcja fantastycznych gier mniejszego kalibru. Widzę, że w końcu nadrobię "Inside" od twórców genialnego "Limbo", które jakimś cudem przegapiłem.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)