Zmien skórke
Logo Polygamii

Alexa Mistrzem Gry - czyli oryginalne połączenie idei RPG i gry planszowej w St. Noire

Alexa zabiła świecznikiem w sypialni.

SI, VR, Blockchain… na dźwięk tych nazw inwestorzy popiskują z radości. Nic zatem dziwnego, że wszystkie z nich chce wykorzystywać w swoich projektach X2 Games.

Nolan Bushnell, założyciel Atari i twórca Ponga, łączy siły z Zaiem Ortizem, specjalistą od efektów specjalnych z Hollywood (odpowiedzialnym między innymi za J.A.R.V.I.S., asystentkę Iron Mana), by”tworzyć produkty, które zrewolucjonizują rynek gier.” Nowym dzieckiem Nolana i Zaia jest St. Noire, pierwsza z zapowiedzianych sześciu gier, korzystających z możliwości Alexy od Amazona.

W miasteczku St. Noire popełniono morderstwo. Waszym celem jest odkrycie jego tożsamości, zanim zabije ponownie… Macie na to od 15 do 30 minut czasu rzeczywistego.

St. Noire ma łączyć fizyczną, drukowaną planszę z kartami i figurkami postaci z funkcjami Alexy. SI pełni rolę mistrza gry – będzie budowała scenariusz w ramach sześciu głównych linii fabularnych, a potem wcielała się w postacie świadków i podejrzanych, których gracze mają przesłuchiwać. Co więcej, Alexa ma też odtwarzać dźwięki otoczenia.

Gra ukaże się jeszcze w pierwszym kwartale tego roku w USA. Będzie dostępna tylko na amazon.com i ma kosztować 40 dolarów. Cena nie uwzględnia oczywiście głośniczka Alexy… Zwiastun Reklamę można obejrzeć tutaj.

St. Noire została zaprezentowana na konferencji Global Alexa Conference w Chattanooga, Tennessee, na zakończenie której otrzymała nagrodę Best-In-Show Gold Award.

St. Noire nie jest pierwszą grą, która wykorzystuje Alexę. W ubiegłym roku została wydana gra When in Rome, stworzona przez angielskie Voice Originals, sprawdzająca wiedzę o geografii i kulturze. Z ciekawostek warto wspomnieć, że w 1991 roku na rynku ukazał się horror Nightmares, zawierający element wyścigu z czasem. Graczy prowadził straszny Odźwierny (Gatekeeper), odtwarzany z kasety VHS. Wprawdzie z SI nie miał nic wspólnego, ale jakby nie patrzeć, prowadził rozgrywkę…

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry