Adaptacja rewelacyjnie ocenianej gry planszowej we wczesnym dostępie

Strona głównaAdaptacja rewelacyjnie ocenianej gry planszowej we wczesnym dostępie
19.07.2019 14:24
Adaptacja rewelacyjnie ocenianej gry planszowej we wczesnym dostępie
Łukasz Jarkiewicz
Łukasz Jarkiewicz

Gloomhaven, moi drodzy. Zapamiętajcie ten tytuł.

Na pierwszym miejscu w rankingu BoardGameGeek znajduje się Gloomhaven, który należy do gatunku przemierzania lochów (dungeon crawler). Tak się składa, że Flaming Fowl Studios postanowiło stworzyć wersję cyfrową tej świetnie ocenianej gry planszowej. Dwa dni temu zadebiutowała ona w formie wczesnego dostępu na Steamie.

Aktualna wersja pozwala na sprawdzenie rogalika w trybie przygodowym. W tej chwili dostępne są cztery postaci, które możemy sprawdzić przede wszystkim w walce (w końcu early access). Różnicą dla obeznanych z planszówką będzie nowa zasada wpływająca na trwałości broni - sprzęt po prostu zaczyna się po pewnym czasie zużywać.

325362786710665180

Deweloperzy twierdzą, że Gloomhaven pozostanie we wczesnym dostępie od 9 do 12 miesięcy. Powodem jest współpraca ze społecznością, aby studio mogło z nią tworzyć więcej nowych funkcji i unikalnych treści. Mowa tu także o tych, które nie pojawiły się w grze planszowej. Dowiedzieliśmy się również, że kampania i tryb współpracy zadebiutują dopiero w pełnej wersji.

Gloomhaven - Early Access Launch Trailer

W tej chwili tytuł można kupić za 89.99 złotych. Cena, cóż, robi wrażenie. W ramach ciekawostki dodam, że sama gra planszowa również do taniości nie należy. Z portfela należy wyciągnąć zaledwie kilkaset złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)