Aktualizacja zasad Kickstartera. Co się zmieniło?

Nowe warunki adresowane są głównie do twórców, których projekty nie wypaliły.

Aktualizacja zasad Kickstartera. Co się zmieniło?
marcindmjqtx

20.09.2014 | aktual.: 05.01.2016 15:27

Zmian jest niewiele. Przede wszystkim warunki zostały przełożone na bardziej przystępny język. Wszystkie prawnicze i formalne regułki są obecnie o wiele łatwiejsze do zrozumienia. Drugą istotną zmianą jest nowa sekcja, która przedstawia obowiązki twórców w momencie sfinansowania produktu oraz kroki, które muszą podjąć jeżeli projekt zostanie położony.

Twórcy muszą między innymi:

- Zaoferować zwrot pieniędzy dla „sponsorów”, którzy nie otrzymali swoich nagród, lub wyjaśnić, jak te środki zostaną wykorzystane, aby dokończyć projekt w innej formie.

- Być w stanie udowodnić, że pieniądze zostały odpowiednio wykorzystane, a twórcy dopięli wszelkich starań, aby dokończyć projekt.

- Publikować aktualizacje, które wyjaśniają sytuację projektu - co zostało skończone, jak zostały wykorzystane pieniądze i co wstrzymuje ukończenie projektu.

Co to oznacza dla sponsorów i twórców? Praktycznie nic, gdyż Kickstarter w dalszym ciągu nie będzie ingerował w jakiekolwiek konflikty. Niedopełnienie odpowiednich starań ze strony twórców skutkuje po prostu możliwością wejścia na drogę sądową.

Kontrowersji wokół Kickstartera jest mnóstwo. Jakiś czas temu rozpisywałem się o absurdzie gry Yogscastu, a informacji o padniętych projektach coraz więcej. Mam wrażenie, że póki Kickstarter nie zaostrzy warunków, takich historii będzie coraz więcej. Z drugiej strony - byłby to strzał w kolano.

Pełen regulamin znajdziecie pod tym linkiem.

[źródło: polygon]

Karol Kała

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.