Aktualizacja zasad Kickstartera. Co się zmieniło?

Aktualizacja zasad Kickstartera. Co się zmieniło?

Aktualizacja zasad Kickstartera. Co się zmieniło?
marcindmjqtx
20.09.2014 18:45, aktualizacja: 05.01.2016 15:27

Nowe warunki adresowane są głównie do twórców, których projekty nie wypaliły.

Zmian jest niewiele. Przede wszystkim warunki zostały przełożone na bardziej przystępny język. Wszystkie prawnicze i formalne regułki są obecnie o wiele łatwiejsze do zrozumienia. Drugą istotną zmianą jest nowa sekcja, która przedstawia obowiązki twórców w momencie sfinansowania produktu oraz kroki, które muszą podjąć jeżeli projekt zostanie położony.

Twórcy muszą między innymi:

- Zaoferować zwrot pieniędzy dla „sponsorów”, którzy nie otrzymali swoich nagród, lub wyjaśnić, jak te środki zostaną wykorzystane, aby dokończyć projekt w innej formie.

- Być w stanie udowodnić, że pieniądze zostały odpowiednio wykorzystane, a twórcy dopięli wszelkich starań, aby dokończyć projekt.

- Publikować aktualizacje, które wyjaśniają sytuację projektu - co zostało skończone, jak zostały wykorzystane pieniądze i co wstrzymuje ukończenie projektu.

Co to oznacza dla sponsorów i twórców? Praktycznie nic, gdyż Kickstarter w dalszym ciągu nie będzie ingerował w jakiekolwiek konflikty. Niedopełnienie odpowiednich starań ze strony twórców skutkuje po prostu możliwością wejścia na drogę sądową.

Kontrowersji wokół Kickstartera jest mnóstwo. Jakiś czas temu rozpisywałem się o absurdzie gry Yogscastu, a informacji o padniętych projektach coraz więcej. Mam wrażenie, że póki Kickstarter nie zaostrzy warunków, takich historii będzie coraz więcej. Z drugiej strony - byłby to strzał w kolano.

Pełen regulamin znajdziecie pod tym linkiem.

[źródło: polygon]

Karol Kała

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)