Abzûlejdoskop ocen dla... no, wiecie, Abzû

Abzûlejdoskop ocen dla... no, wiecie, Abzû

Abzûlejdoskop ocen dla... no, wiecie, Abzû
Adam Piechota
03.08.2016 16:43, aktualizacja: 03.08.2016 21:01

Zerknijmy, jak o nowej grze twórcy Podróży pisały zachodnie portale.

Abzû było prawdopodobnie jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego miesiąca. Jasne, że grająca społeczność dostanie lada moment No Man's Sky, ale załóżmy, że zamiast kilkudziesięciu godzin w kosmosie macie ochotę na "podróżopodobne" przeżycie dające się zamknąć w jeden wieczór. Nie ma w tym nic złego, może wyjątkowo uwielbiacie styl Matta Navy. Podczas gdy Paweł szykuje dla Was na jutro naszą recenzję pozycji Giant Squid Studios, ja przygotowałem zestawienie ocen światowych. W ten sposób nasz tekst będzie taką wisienką na torcie. Szybki rzut oka na Metacritic, by zobaczyć, że Abzû ma tam średnią 79/100, - ładny wynik. Ale co pisali poszczególni krytycy, zanim "uśredniono" ich głos?

Martin Gaston z Eurogamera stwierdził na przykład, że rzeczy brakuje prawdziwej duszy (jaką miała Podróż), choć i tak nie krył entuzjazmu:

ABZÛ - E3 2016 Launch Trailer | PS4

GameSpot, pies na tytuły z artystycznym zacięciem, wystawił Abzû notę 9/10. Scott Butterworth zaczyna z wysokiego C:

Zeskakując odrobinkę na skali ocen zajrzyjmy do Destructoida, gdzie "siódemeczka" Zacka Furnissa podparta jest chociażby takim fragmentem:

Abzu Gameplay Demo - IGN Live: E3 2015

Dalej mamy ulubieńca tłumów, Polygona. 7,5/10 - nawet bez czarnoskórych postaci! (żart z gatunku tych niewinnych, osobiście bardzo cenię sobie ich opinię) Justin McElroy pisze:

Matthew Kato z Game Informera to nawet nie bał się ósemki. I choć napisał choćby to, co przytaczam poniżej, zachęcił, by do gry spróbować podejść, gdyż każdemu podejdzie inaczej.

325652272003101298

Poniżej jeszcze kilka innych recenzji ze źródeł, do których mamy większe zaufanie:

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)