A tak wyglądałby Wiedźmin 3 w wersji na PlayStation z 1994 r.

"Wiedźmin 3" w wersji stylizowanej na PSX
"Wiedźmin 3" w wersji stylizowanej na PSX
Źródło zdjęć: © YouTube
Barnaba Siegel

16.02.2021 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"A jakby wyglądałaby gra Y, gdyby zrobiono ją XX lat temu". To popularny od lat motyw, a ostatnio zwłaszcza w kontekście estetyki z PSX, czyli pierwszego PlayStation. Tym razem w kanciaste szaty przybrano rozebranego Geralta i Yennefer.

Był "Bloodborne", był "Cyberpunk 2077", a teraz autor tej drugiej przeróbki wziął na warsztat słynną scenę otwierającą "Wiedźmina 3". Z lekkim twistem. Zamiast radosnego flirtu mamy dziwną dyskusję, granie w "Gwinta" i latające fireballe.

Cudne! Autorem tego dzieła jest Anders Lundbjörk, twórca gier z Dreamon Studios, który prowadzi też kanał na YouTubie z gamedevowymi smaczkami. I przeróbkami na wersję z pierwszego PlayStation, które nazywa słodko "demake'ami".

A jak się robi takie cuda? A tak. W dużym skrócie Anders wyjaśnia, jak stworzyć niskiej jakości modele 3D i wprawić je w ruch. A na koniec przypomina o najważniejszej rzeczy, czyli przygotowaniu się na tony wiadomości w stylu: "Ale to wcale nie jest autentyczna przeróbka gry na PS1!!!".

Jednocześnie gdzieś tam w podziemiu powstają cały czas gry, tworzone z myślą o tych starych już sprzętach. Jak np. wydany w 2019 roku "Deadeus" na Game Boya. Albo gry inspirowane dawną estetyką, jak "Anodyne 2", które 18 lutego ukaże się na wszystkie konsole z nowej i starej generacji.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)